• צ'קים פתוחים לרשויות

נשלח ע"יצ'קים פתוחים לרשויות 20:08, 10 בספטמבר 2013

אני בעלת דירה וציינתי בחוזה שאני רוצה צ'קים פתוחים לרשויות האם דרישה זאת מוגזמת ? מה אוכל לכתוב בחוזה כדי שגם הדייר יהיה בטוח שלא אעשה בצ'קים שימוש שלא כחוק ? האם כדאי לקחת צ'ק בנקאי במקום ? { הבנתי שצ'ק בנקאי הוא כמו מזומן ויכול ללכת לאיבוד , מה קורה אם צ'ק פתוח הולך לאיבוד ? עשיתי ביטוח למבנה וציינתי בחוזה סעיף שמבקש מהשוכר לעשות גם ביטוח והוא אינו מעוניין בכך לכתוב בפוליסה של הביטוח ? תודה

השב
  • 11:32, 11 בספטמבר 2013

שלום רב
    זו לא דרישה מוגזמת לבקש שיקים פתוחים לרשויות.
    ניתן לכתוב את שם הרשות + סימן קרוס ולמוטב בלבד על השיק כדי שהשוכר יהיה רגוע יותר.
    שיק בנקאי - כמובן שהוא חזק יותר - כמעט כמו מזומן.
    ניתן לצלמו - שאם ילך לאיבוד ניתן להודיע על כך.
    אם שיק פתוח הולך לאיבוד ניתן לבטלו בהודעה לבנק לפי פרטי השיק.
    לגבי הביטוח - לא מובנת השאלה? אם את עושה ביטוח מבנה. שוכר לא רוצה לעשות ביטוח תכולה, הסיכון בכך חל עליו. בכל מקרה מומלץ כן לעשות ביטוח צד ג' ע"י השוכר.
    בהצלחה,
    www.behore.co.il

תגובה
  • 20:24, 11 בספטמבר 2013

שאלתי היא לגביי ביטוח תכולה באם השוכר אינו מעוניין מדוע אני צריכה לרשום א שמו בפוליסה שלי כאילו הוא עשה את הפוליסה ?

תגובה
  • 12:03, 12 בספטמבר 2013

שלום רב
    אינך מחוייבת לרשום אותו בפוליסה.
    הכל נקבע לפי ההסכמות ביניכם.
    אם את לא מעוניינת את לא חייבת לציין זאת כאמור.
    בהצלחה,

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

מנהל הפורום: עו"ד תומר פרלמן

בוגר תואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים וחבר לשכת עוה"ד החל משנת 2012. את ההתמחות עשה במשרד גד
למידע נוסף

054-4532225 חיוג
הודעה

נכנסים לדירה חדשה? בעל הבית מבקש ערבויות מיוחדות? אתם קוראים את החוזה ומתלבטים אם להכנס? אין סעיף יציאה באמצע החוזה? שאלו שאלות שיכולות לסייע בהמשך המסע