האם הסעיף לא מאפשר לי לחתום? - פורום דירה להשכרה

שאלה חדשה
  • נועם

    נשלח ע"ינועם 15:08, 22 ביוני 2014

    במסגרת חוזה שכירות עם חברה המשכירה חדרים של יחיד בקומפלקב דירות (כמו בית מלון) ישנו את הסעיף הבא: "להבטחת תשלומי שכ"ד והוצאות המפורטים בסעיף 9 (ארנונה שכ"ד ועד בית וניקיון) יחתום השוכר על שובר לחיוב כ"א ללא הגבלת סכום. היה ויוכח כי השוכר עמד בכל תנאי ההסכם והתשלומים המגיעים לו יוחזר לו שובר כ"א. האם מדובר בסעיף דרקוני ? הוא מקובל ? אני מאוד מעוניין בדירה אך הם לא מוכנים להתפשר על זה למעט השארת סכום כסף מזומן על סך 5000 ש"ח במקום (לא צ'ק מזומן). ? איזה חלופה עדיפה לדעתך ?(בהנחה שיש לי 5000 ש"ח) והאם אני לוקח סיכון סביר באחת החלופות ? תודה רבה מראש, נועם \

    השב
  • 08:57, 23 ביוני 2014

    שלום רב
    אני לא אוהב להשאיר ביטחון ללא הגבלה, ולכן עדיף לדעתי את האופציה של השארת המזומן בסך של 5,000 ש"ח.
    בעיקרון הדבר דומה לערבות בנקאית שהיא חלופה נפוצה וכן השארת תשלום מראש במזומן גם כן מקובל, ופחות נפוץ שובר כ"א, ובוודאי שללא הגבלת סכום זה לא כ"כ מומלץ.
    בהצלחה,

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

מנהל הפורום: עו"ד תומר פרלמן

בוגר תואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים וחבר לשכת עוה"ד החל משנת 2012. את ההתמחות עשה במשרד גד
למידע נוסף

054-4532225 חיוג
הודעה

נכנסים לדירה חדשה? בעל הבית מבקש ערבויות מיוחדות? אתם קוראים את החוזה ומתלבטים אם להכנס? אין סעיף יציאה באמצע החוזה? שאלו שאלות שיכולות לסייע בהמשך המסע