סעיפי חוזה שכירות - פורום דירה להשכרה

שאלה חדשה
  • דנה

נשלח ע"ידנה 16:44, 20 ביולי 2014

שלום רב , חתמנו אני ובעלי על חוזה שכירות בו כתוב במפורש שיש לשמור את החפצים עד תום השהות בדירה .. באחד מן הסעיפים היה כתוב גם מזרון .. עכשיו אני ובעלי ציפינו שאחרי שנעבור דירה הוא ייקח את המזרן הישן שבו ישנו דיירים קודמים ,מפני שלנו אין בו צורך כי קנינו חדש ואמרנו לו זאת לפני ..(הגיוני שלא נישן על מזרון משומש) אך בעל הדירה לא הסכים לאחר שעברנו דירה ואף הוסיף בנוסף שזה מחובתנו לשמור על המזרן הישן והמשומש בביתנו ועם יהיה בו פגם כלשהו נצתרך לשלם מכיסינו .. אני מציינת גם שהדירה קטנה מאוד . ולכן לא הייתה ברירה ושמנו אותה מאחורי מכונת כביסה .התברר שהייתה נזילה מהמכונה ולא ידענו על כך והמזרן פשוט נצבע בשחור בגלל העובש ..האם המשכיר רשאי לדרוש מאיתנו תשלום פיצויים בגין המקרה הנ''ל? והאם זה מחובתו של בעל הדירה לקחת את הדברים הלא שימושיים מהדיירים כאשר הם מבקשים ? אשמח מאוד עם תענה לי תודה רבה ..

השב
  • 18:02, 21 ביולי 2014

שלום רב
    אם הסכמתם לשמור על מזרן בחוזה ביניכם אז הסכמתם כבר.
    המו"מ הוא לפני החתימה לא אחריה.
    לכן אתם מחוייבים לשמור את המזרן.
    בהצלחה,

תגובה
  • 20:22, 21 ביולי 2014

לפני החוזה ובמהלכו אמרנו לו שאין לנו צורך במזרן והוא הסכים שיקח אותו .. לאחר שבוע כאשר אנחנו עוברים דירה אנו רואים שהוא לא לקח וכאשר התקשרנו אליו הוא כבר לא רצה לקחת אבל הכל נאמר במילים בלבד ולא הייה הסכמה בכתב .. . וזו הבאסה

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

מנהל הפורום: עו"ד תומר פרלמן

בוגר תואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים וחבר לשכת עוה"ד החל משנת 2012. את ההתמחות עשה במשרד גד
למידע נוסף

054-4532225 חיוג
הודעה

נכנסים לדירה חדשה? בעל הבית מבקש ערבויות מיוחדות? אתם קוראים את החוזה ומתלבטים אם להכנס? אין סעיף יציאה באמצע החוזה? שאלו שאלות שיכולות לסייע בהמשך המסע