האם בעל הדירה צודק? - פורום דירה להשכרה

שאלה חדשה
  • דניאל

נשלח ע"ידניאל 13:19, 26 באוגוסט 2014

שלום.. רציתי לשאול על הזכות של בעל הדירה ומשכיר הדירה.. אח שלי גר עם אישתו וילדיו (תינוק בן 6 חודשים ובת בת שנה) הם גרים בדירה שמחולקת לשלוש דירות ושלושת הדירות משתמשות בחשמל אחד.. אח שלי משלם לחשמל לבעל הדירה אבל אין חשבון והוא לא יודע באמת כמה חשמל הם משתמשים פשוט בעל הדירה אומר לו כמה לשלם.. שאלות: # האם מותר לבעל הבית להיכנס לתוך הדירה שלהם (יש לומפתח לדירה)? # האם מותר לבעל הבית לנעול את הדירה שלהם כשהם מאחרים בתישלום הבית? סיבות לאיחור התשלום: אח שלי וגיסתי שניהם עובדים אבל יש להם ילדים קטנים והם לא מצליחים ממש לחסוך כסף כי החשמל שלהם גבוהה גם כשלפעמים הם לא בדירה ואז הוא נעל את הדירה וכל הדברים של הילדים והדברים שלהם נמצאים בתוך הבית והם לא יכולים להיכנס וזה כבר כמה פעמים שבעל הדירה נעל להם את הדירה ושהחשמל שלהם כלכך גבוהה .. ואח שלי ניסה לשאול את בעל הדירה להפריד את החשמל שלהם אבל בעל הדירה לא רוצה.. באם בעל הדירה צודק?

השב
  • 18:55, 28 באוגוסט 2014

שלום רב
    לבעל הדירה אסור לנעול את הדירה בפני הדיירים ואסור לו להיכנס ללא רשות של הדיירים.
    בעל הדירה מחוייב להראות את דרך החישוב של חשבון החשמל - ואיך הוא מחלק אותו בין הדיירים - ובכל מקרה של אי הסכמה שיתקין מונה חשמל נפרד.
    בהצלחה,

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד תומר פרלמן

מנהל הפורום: עו"ד תומר פרלמן

בוגר תואר במשפטים מהמרכז האקדמי למשפט ועסקים וחבר לשכת עוה"ד החל משנת 2012. את ההתמחות עשה במשרד גד
למידע נוסף

054-4532225 חיוג
הודעה

נכנסים לדירה חדשה? בעל הבית מבקש ערבויות מיוחדות? אתם קוראים את החוזה ומתלבטים אם להכנס? אין סעיף יציאה באמצע החוזה? שאלו שאלות שיכולות לסייע בהמשך המסע