דרישה לויתור על סודיות רפואית - פורום לשון הרע והגנת הפרטיות

שאלה חדשה
 • רוני

  נשלח ע"ירוני 14:49, 23 במרץ 2014

  שלום, עד לפני שנה, בעת ההרשמה ללימודי הרפואה, נדרשו המועמדים לחתום על טופס ויתור סודיות רפואית. היום כבר לא מופיע הטופס הזה. עם זאת, דורשים בתי הספר לרפואה באוניברסיטאות למלא הצהרת בריאות ובה פירוט על כל מחלה, אישפוז, ליקוי, הפרעה שאי פעם אובחנתי בה וכן לציין באילו תרופות טופלתי בעבר ובהווה, האם אי פעם אושפזתי וכו'. יש דברים שאני לא רוצה לחשוף (לא כי אני לא מתאים להיות רופא בגללם, אלא כי אנחנו חיים בארץ קטנה...). האם האוניברסיטאות רשאיות לבקש את התיק הרפואי שלי מקופת החולים או כל מידע רפואי אחר לגביי, למרות שלא חתמתי על טופס ויתור סודיות רפואית? בעצם, האם יש להם דרך לגלות אם החסרתי פרט כלשהו מההתיק הרפואי שלי? תודה מראש.

  השב
 • 15:41, 23 במרץ 2014

  אם לא חתמת על טופס ויתור סודיות רפואית הם לא יכולים וגם אינם רשאים להוציא מידע מהתיק הרפואי שלך.

  תגובה
 • 15:29, 27 במרץ 2014

  כל מוסד, כל מעסיק יכול לדרוש זאת?
  זה חוקי שאוניברסיטה תדרוש זאת?

  תגובה
 • 15:44, 27 במרץ 2014

  לטעמי, אם אוניברסיטה שהיא גוף ציבורי מציבה תנאי המורה על ויתור על סודיות רפואית לקבלה, הדבר הוא לא חוקתי, נוגד את ערכי היסוד. הגנת הפרטיות הוא ערך חוקתי מוגן. הדבר תמוה ביותר. אנא צור קשר עם משרדי. הדבר שווה בירור.

  תגובה
 • 21:44, 27 במרץ 2014

  תודה על תשובתך.
  נכון לעכשיו, רוב האוניברסיטאות לא מחתימות על ויתור סודיות, אלא על הצהרת בריאות שבה יש לפרט את ההיסטוריה הרפואית כולל מחלות, ליקויים, הפרעות, אישפוזים ותרופות שנלקחו או נלקחות כעת. טופס זה מלווה בהזהרה שבמידה והפרטים יתבררו כחלקיים, האוניברסיטה רשאית להפסיק את לימודיו של התלמיד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי אבני

מנהל הפורום: עו"ד אורי אבני

עו"ד אורי אבני הינו שותף במשרד שטרן אבני פלדשו ושות' ומוביל את הפעילות בתחומי הליטיגציה המסחרית ותוב
למידע נוסף

077-2305441 חיוג
הודעה

נודע לך כי השמיצו אותך בטוקבקים? גילית עליך ידיעה לא מחמיאה במקומון בסוף השבוע. מה הגבול בין אמירה פוגעת לאמירה שיכולה להביא בגינה פיצוי על נזקים ומתי טענת אמת דיברתי תופסת. שאלות אלו ואחרות בפורום זה