ההשלכות על הכרזת קטין כנזקק - פורום אלימות במשפחה

שאלה חדשה
  • דליה

נשלח ע"ידליה 09:21, 27 ביולי 2015

אני גרושה בני בן 13.8 בעייתי התנהגותית פסיכיאטרית. רשות הרווחה רוצות להכריז עליו קטין נזקק ,שמא ירים עלי ידו בהתקפת זעם ולא אוכל להתגונן או/ו המשטרה תהיה חסרת אונים, בהעדר הגדרה כזו. אני בקשרים טובים מאד עם הרווחה. 1.מה ההשלכות? 2.האם הרשות רשאית רק להכריז עליו ככזה בלי לפנות לביהמ"ש, וזה יסייע מיידית למקרה של צרה?!

השב
  • מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

יאיר רגב,מנהל הפורום

10:19, 27 ביולי 2015

שלום דליה,
    אני מציע לך לפנות לייעוץ לנעמת או לויצו בעניין. בהעדר מידע ספציפי על האירועים ונסיבות אישיות קשה לייעץ.
    הסמכות להורות על אשפוז בכפייה של קטין נתונה לפסיכיאטר המחוזי או לבית משפט לנוער וניתן לערער על החלטה זו.
    קטין נזקק מוגדר בחוק.
    כעקרון כל קטין ששלומו הגופני או הנפשי עלול להיפגע ללא טיפול הוא קטין נזקק. וכן תנאים נוספים.

תגובה
  • מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

יאיר רגב,מנהל הפורום

10:22, 27 ביולי 2015

סליחה שלא השלמתי את התשובה אני עם הנייד
    כל קטין שנמצא בסיכון רשאי העובד הסוציאלי לפנות לבית המשפט לנוער להוציא צו מתאים.
    את תזומני לדיונים ותהיה לך זכות תגובה ודיבור לפני קבלת החלטה שיפוטית פוגעת או מקפחת
    לידיעתך בהצלחה
    יאיר רגב

תגובה
מנהל הפורום:יאיר רגב עורך דין פלילי

מנהל הפורום: יאיר רגב עורך דין פלילי

בעל תואר ראשון במשפטים מהקריה האקדמית קרית-אונו (L.L.B), סיים את לימודיו בהצטיינות. בעל תואר שני מאו
למידע נוסף

053-9373379 חיוג
הודעה

הפורום נועד לתת מענה משפטי מקצועי לשאלות בענייני עבירות פליליות המתייחסות לטיפול הרשויות בתופעת ה"אלימות במשפחה" (אלמ"ב). בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות הקשורות לחשודים או נאשמים בביצוע עבירות מין ואלימות כלפי בן משפחה, עבירות אלימות כלפי בן זוג, קטין או חסר ישע, זכויות נפגעי-עבירה ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.
במסגרת הפורום נייעץ ונסייע לך כיצד להתמודד ונעניק כלים משפטיים להצליח במאבק. לידיעתך, פנייה מסודרת, מפורטת, מלאה בפרטים אודות עניינך, תאפשר למנהל הפורום להשיבך בצורה מקצועית ולסייע לך בקבלת מלוא המידע הדרוש לך.
אנו מבינים היטב את המצוקה בה הינכם מצויים, וכלל נשתדל לעשות כל שביכולתנו על מנת לסייע מהר עד כמה שניתן.