מה ההבדלים? - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
  • שחר

נשלח ע"ישחר 00:28, 18 באוגוסט 2015

מה ההבדל בין נאמן למנהל מיוחד יש לי מנהל מיוחד ואני בצו כינוס אבל מה זה נאמן הבנתי שהוא אחראי על הרכוש אבל איזה בדיוק אם אין לי כלום ולא כלום בחסכונות לא ביטוחים שום דבר ונודד ממקום למקום כי אין לי מגורים קבע כי אין כסף פשוט ועוד שאלה לפי החוק החדש כבר עדיף היה להישאר בהוצאה לפועל ולקבל הפטר הפשטר זה כאב ראש רוצים דברים שאין לבנאדם ממש בדיחה אני יכול לחזור להוצאה לפועל חובות 240 אלף

השב
  • 08:25, 19 באוגוסט 2015

שחר שלומות, מנהל מיוחד הינו בעל התפקיד אשר ממונה מטעם בית המשפט עת ניתן כנגדך צו כינוס. לאחר דיון הכרזה כפושט רגל, בד"כ המנהל המיוחד מקבל את מינויו כנאמן על נכסי החייב. נכסים בהגדרה הינם נכסים מוחשיים ושאינם מוחשיים, לאמור גם חובות הינם נכסים. תפקיד הנאמן לבדוק את תביעות החוב אשר מוגשות כנגדך מטעם הנושים ולהפחית את הרביות שאינם עפ"י תקנות הליך הפש"ר. לאמור, רביות של הוצל"פ אינם בהתאם להוראות הפקודה, או אז, אלו יופחתו בהתאם לתקנות פשיטת הרגל. עליך לטעון כנגד החובות אשר הוגשו כנגדך ויש לעיתים שהנאמן מוצא לנכון לדחות את התביעות ואז החובות הללו נמחקים. כבר כעת אתה יכול להבחין בין ההליך באמצעות ההוצל"פ לבין הליך הפש"ר. אני מקווה שהשכלת לשכור עו"ד הבקיא בתחום הפש"ר על מנת שזה יסייע לך ויביא אותך להפטר המיוחל כאשר החובות שלך נבדקים היטב בטרם הם מאושרים כנגדך. בהצלחה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.