כספי פנסיה- העברת כספים לכונס נכסים - פורום פשיטות רגל

שאלה חדשה
  • קארן

נשלח ע"יקארן 13:31, 20 בינואר 2016

קיבלתי צו כינוס במרץ- לצערי בחודשים האחרונים לא הצלחתי לשלם את האגרה על סך 800 ש"ח חודשי, אני עובדת מזה שלוש שנים במקום עבודה מסודר- ויש לי כספי פנסיה על סך כ 30,000 ש"ח- שזה פלוס מינוס החוב העדכני בפשיטת רגל, האם ישנה אפשרות להעביר את כספי הפנסיה לכונס נכסים לשם סגירת התיק אך ללא התפטרות מהעבודה? או שאני חייבת לסיים לעבוד ולהעביר כספים רק לאחר קבלת טופס 161? אינני רוצה להתפטר אך בגלל שמדובר בחובות של הוריי שרודפים טחריי מספר שנים כבר ויש לי 2 ילדים קטנים- אם לא תהיינה ברירה אאלץ להתפטר לסיום חובותיי. מחכה לבשורות טובות,

השב
  • 18:57, 22 בפברואר 2016

מציע לך שלא לבקש לממש את הפנסיה שלך. סביר להניח שתצטרכי לשלם לקופת הכינוס סך הנמוך מכך בסוף הליך לקבלת הפטר. בנוסף, פנסיה אינה באה בגדר נכס השייך לך. יתרה מכך, למימוש קופת הפנסיה מצטרף ניכוי שליש במס עפ"י חוק ומכאן שאת מפחיתה משמעותית את הסך הצבור לטובתך- ולסיכום פוגעת בזכותך הפנסיונית שלא לצורך.

עם זאת ובמידה ותבחרי כן לממש את כספי הפנסיה, פני לעו"ד הבקיא בתחום לשם בדיקה ממצה מולו.

בהצלחה!

דוד הוד עו"ד

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד איתי בר

מנהל הפורום: עו"ד איתי בר

בעל משרד עו"ד המתמחה בתחום פשיטות רגל, הסדרי חוב וניהול מו"מ מול נושים.
למידע נוסף

077-9968149 חיוג
הודעה

הליכי פשיטת רגל ובכללם הליכי הסדר נושים, הם הפתרון של העידן החדש להתמודדות עם ריבוי חובות.  זאת כאשר ריבוי חובות אינם מביאים לפתרון של סילוק/בית החוב ולרוב הליכים אלו מביאים להגדלת החוב בצורה משמעותית, לצבירת ריביות חריגות אשר בתנאים מסוימים עלולים להביא להכפלת החוב תוך פרק זמן של שנתיים בלבד. בפועל.  
הליכי פשיטת הרגל, אשר בסופם צו הפטר, הם האפשרות לפתיחת דף חדש לאנשים אשר נקלעו למשבר חובות, ואשר אינם יכולים עוד לשם את חובותיהם.   
ההליכים מיועדים ויכולים לספק מענה לחייבים אשר אינם יכולים לעמוד בתשלום חובותיהם ובנושים אשר הליכי ההוצאה לפועל המסורבלים אינם מביאים תוצאות. 

השאלות והתשובות בפורום יעסקו במהות ושלבי ההליכים, מתן צו כינוס, צו הכרזת פשיטת רגל, מתן צו הפטר, הסדרי נושים ומתן הפטר בסופם.