תקיפה בחו"ל - פורום פלילי

שאלה חדשה
  • שרון

נשלח ע"ישרון 11:04, 15 במרץ 2012

שלום, חזרתי מטיול בדרום אמריקה. במהלך הטיול היתה לי תקרית שבה ישראלי (שאני לא מכיר) תקף אותי והיכה אותי. האם יש לי אפשרות להתלונן עליו בארץ למרות שהמקרה קרה בחו"ל?

השב
  • 17:25, 18 במרץ 2012

שרון שלום,
    כעיקרון, דיני העונשין של ישראל חלים על עבירות חוץ שנעברו כנגד חיי אזרח ישראלי, או תושב ישראל, גופו, בריאותו או חירותו שהעונש המירבי עליהן הוא שנת מאסר או יותר. ישנן מגבלות לגבי עבירה שנעברה בשטח מדינה אחרת, כגון שמדובר גם בעבירה לפי דיני אותה מדינה, שאין סייג לאחריות הפלילית לפי דיני אותה מדינה, ושלא יוטל עונש חמור מזה שניתן להטיל לפי דיני אותה מדינה.
    כמו כן, דיני העונשין גם חלים על עבירת חוץ שביצע אזרחי ישראל, פשע או עוון, וגם כאן במגבלות שצוינו ואחרות.
    לאור האמור, על פני הדברים, החוק מאפשר העמדה לדין בגין האירוע שציינת, בכפוף להוכחת התלונה כמובן ובחינת שאלת הסמכות. שיקול הדעת נתון לתביעה ומושפע גם משיקולים או אילוצים פרקטיים, שעשוי להיות להם משקל רב כאשר מדובר על עבירות חוץ. מכל מקום, המשטרה היא המוסמכת לברר את תלונתך ולהחליט אם יש מקום לאור הנסיבות ושאלת הסמכות לפתוח בחקירה. בהצלחה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה אלון

מנהל הפורום: עו"ד משה אלון

מומחה למשפט הפלילי - עוסק במשפט הפלילי. קצין משטרה בדימוס. בוגר תואר ראשון במשפטים בהצטיינות ותואר
למידע נוסף

077-9968106 חיוג
הודעה

מעצר, מאסר, זימון לחקירה או רישום פלילי: בנושאים אלו ועוד, יעסוק פורום מקצועי זה, כמו גם בסוגיות של עבירות צווארון לבן, שוחד, הלבנת הון ובעוד סוגיות פליליות רבות ומוכרות בהן עוסקים עורכי דין פלילי לרבות עבירות מיתה, מין, סמים, רכוש ותקיפה בנשק חם/קר.