דחוף!! הקלטה (סמויה) של שיחה עם עד שהעיד עדות שקר - פורום פלילי

שאלה חדשה
  • תמר

נשלח ע"יתמר 21:21, 20 במרץ 2012

שלום, בעלי בהליכים משפטיים בעניין פלילי, ועד שהעיד מצד התביעה והנו אופטומטריסט העיד עדות שקר. הלכתי לחנות המשקפיים שלו והקלטתי את שיחתנו שם בה סתר את עדותו לחלוטין וטען טענות הפוכות. בסיום השיחה ראה שאני מקליטה אותה (בסמארטפון) ומאוד נלחץ. הוא דרש שאמחוק את ההקלטה ואף קרא לחבר שלו שצילם את הרכב בו נסעתי ואת מספר הרכב ואמר שאני אצטער אם אפרסם את ההקלטה. שאלתי: האם ההקלטה תהיה קבילה בבית המשפט (אני לא צד בתביעה אלא בעלי שנתבע)? האם על בעלי לבקש שאעיד גם אני היות ואני זו שהקלטתי את השיחה המפלילה את העד? והאם עלי לנקוט בצעד כלשהו כנגד האיומים המוסווים של העד שחרד שההקלטה תגיע לבית המשפט? אודה מאוד לתגובה מהירה!

השב
  • 20:02, 21 במרץ 2012

תמר שלום,
    את מתארת אירוע שיש לבחון אותו ממספר היבטים בזהירות רבה וכדי לפעול בדרך נכונה וחוקית עליך להתייעץ עם עו"ד.
    באופן כללי, יש להיזהר מפני טענה לעבירה של נסיון להשפיע על עד תביעה בהליך פלילי. מנגד, היות ולדבריך העד בשיחה סותר גרסתו ואף איים עליך, בידיך הקלטה המוכיחה לטענתך עדות שקר ואף איומים ולפיכך עליך לכאורה להעביר זאת לטיפול המשטרה. באשר להגשת ההקלטה, הגיוני שהדבר ייעשה באמצעות המקליטה כלומר באמצעותך. כפי שציינתי, רצוי שתקבלי עצה משפטית כיצד לנהוג מעו"ד שישמע את כל הפרטים. בהצלחה.

תגובה
  • 14:54, 22 במרץ 2012

תודה רבה!
    אני קצת מבולבלת, ואפרט כדי שתוכל לענות בהתאם לנסיבות:
    בן זוגי הוא שנתבע במסגרת הוצל"פ ע"י אשתו לשעבר שרכשה 10 זוגות משקפיים על שם הבת באלפי ש"ח ודורשת השתתפותו "כי הקניה רשומה על הבת". לכן ההליך הוא הוצל"פ ולא פלילי. כל מה שעשיתי הוא ללכת לאופטומטריסט שהעיד בדיון הוצל"פ שבין בן זוגי לאשתו לשעבר, וביקשתי ממנו הצעת מחיר למשקפיים במרשם מסויים, והוא נתן לי. האם בן זוגי יכול להגיש הקלטה זו ולזמן אותי ואת האופטומטריסט לדיון נוסף בהוצל"פ? האם יש בעיה חוקית?
    תודה מראש!!

תגובה
  • 15:43, 25 במרץ 2012

תמר שלום,
    היות ומדובר בהליך הוצל"פ, אני מציע שתנסי להפנות שאלתך לפורום המתאים העוסק בכך באתר זה. בהצלחה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה אלון

מנהל הפורום: עו"ד משה אלון

מומחה למשפט הפלילי - עוסק במשפט הפלילי. קצין משטרה בדימוס. בוגר תואר ראשון במשפטים בהצטיינות ותואר
למידע נוסף

077-9968106 חיוג
הודעה

מעצר, מאסר, זימון לחקירה או רישום פלילי: בנושאים אלו ועוד, יעסוק פורום מקצועי זה, כמו גם בסוגיות של עבירות צווארון לבן, שוחד, הלבנת הון ובעוד סוגיות פליליות רבות ומוכרות בהן עוסקים עורכי דין פלילי לרבות עבירות מיתה, מין, סמים, רכוש ותקיפה בנשק חם/קר.