המשטרה מאשימה אותי במקום להגן עלי - פורום פלילי

שאלה חדשה
  • דוד

נשלח ע"ידוד 19:50, 7 במרץ 2014

הלכתי למסור לחייב הודעה מהוצל"פ על 3 שיקים שהוא לא כיבד.החייב התנפל עלי ותקף אותי בקרשים ובאבנים. הרגשתי שחיי בסכנה. למזלי הכנתי באוטו שלי גז מדמיע,ורתי לאוטו וב"סיבוב" ההתנפלויות הבא שלו - הצלחתי לרסס מולו קצת מהגז המדמיע.אני לא כל כך חושב שזה בכלל פגע בו,אבל הוא נבהל וברח ,וכך גם אני יכולתי לברוח. הלכתי למשטרה להגיש תלונה ,אבל מסתבר שגם הןא הלך,ושיקר שם. המשטרה ,כנראה שהחוקר שם לא חכם במיוחד - חשבה שאני האשם,ושיחררה את התוקף ומאשימה אותי בתקיפה. כל זה לא היה כל כך מפריע לי.הבעיה היא שבתקיפה הבאה אני אהיה חסר הגנה מהמשטרה שאמורה להגן עלי - כמו במקרה הנוכחי שברחתי והסתתרתי בחצרות וקראתי למשטרה 6-7 פעמים והם לא באו.רק אחר כשעתיים שאני מסתתר חבול ומפוחד אמר לי המוקדן מהמשטרה שהם לא יבואו - וכי עלי ללכת למשטרה. מה אפשר לעשות ?

השב
  • 14:43, 12 במרץ 2014

דוד שלום,
    מהנסיבות המתוארות בשאלתך כלומר, הותקפת על ידי אדם ובתגובה ריססת עליו גז מדמיע, כאשר נדרשת להגיב באופן מיידי ולא עלה בידך לפנות למשטרה, מדובר במקרה של הגנה עצמית.
    הגנה עצמית מהווה הצדקה להתנהגות שבשגרה, מהווה עבירה פלילית ואלה תנאיה:
    א. מעשה שהיה דרוש באופן מיידי
    ב. כדי להדוף תקיפה שלא כדין
    ג. על התקיפה להיות כזו שמסכנת את המותקף באחת מחלופות הסעיף, לענייננו פגיעה בגופו.
    בפנייתך לא צוין, האם כוונתך ב"מאשימה אותי בתקיפה"- הינה לעצם חקירה במשטרה או שהוגש נגדך כתב אישום.
    סביר להניח, כי נחקרת ואתה עדיין ממתין לתוצאות החקירה. אם זהו השלב בו אתה מצוי, ישנן שלוש אפשרויות: 1. הודעה על סגירת תיק החקירה נגדך וזהו סיום ההליך. 2. הודעה על קיום הליך שימוע (כ- 30 ימים טרם יוגש כתב אישום), בו תצטרך לשכנע מדוע על התביעה להימנע מהגשת כתב אישום נגדך. 3. הודעה על ההחלטה להגיש נגדך כתב אישום וזימון לדיון הקראה בבית המשפט.
    לציין, כי אחת משתי האפשרויות האחרונות, מוטב שתפנה לעורך דין על מנת שתיוצג בהליך השימוע ובוודאי בדיון בפני בית המשפט.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד משה אלון

מנהל הפורום: עו"ד משה אלון

מומחה למשפט הפלילי - עוסק במשפט הפלילי. קצין משטרה בדימוס. בוגר תואר ראשון במשפטים בהצטיינות ותואר
למידע נוסף

077-9968106 חיוג
הודעה

מעצר, מאסר, זימון לחקירה או רישום פלילי: בנושאים אלו ועוד, יעסוק פורום מקצועי זה, כמו גם בסוגיות של עבירות צווארון לבן, שוחד, הלבנת הון ובעוד סוגיות פליליות רבות ומוכרות בהן עוסקים עורכי דין פלילי לרבות עבירות מיתה, מין, סמים, רכוש ותקיפה בנשק חם/קר.