איחור במסירה ושינוי ם בדירה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
  • רוכש מודאג

    נשלח ע"ירוכש מודאג 23:22, 28 בנובמבר 2013

    רכשנו דירה חדשה וחתמתי כי השינויים שביצענו יגררו איחור של אפס חודשים במועד המסירה או עד קבלת טופס 4 המאוחר מבינהם. הקבלן טוען שאינו צריך לשלם כל פיצוי אף שמאחר כבר במעל חצי שנה כי יש לו אפשרות על החוזה לאחר כמה שירצהעד קבלת טופס 4..... חוקי?

    השב
  • 15:50, 1 בדצמבר 2013

    רוכש מודאג שלום,
    אני לא בטוח שהבנתי אל-נכון את הסיטואציה והעובדות ועל כן אני ממליץ בחום התייעצות עם עו"ד שמתמחה בתחום כשכל הנתונים לפניו.
    ועדיין - פטור בלא-כלום אי-אפשר, ולכן אשיבך שאם הסכמתם שהשינויים אינם יוצרים סיבה להארכת מועד המסירה - זה מותיר את מועד המסירה על כנו.
    אם אפשרתם אפשרות נוספת של "עד טופס 4" - זה מטיל על הקבלן מכללא (גם ללא הסכם מפורש שכותב את זה), את המחוייבות לפעול בתום-לב ובאופן סביר על מנת להשיג את טופס 4.
    יתרה מזאת - אני מניח שבהסכם ביניכם יש מועד עדיו על הקבלן להשיג טופס 4, ולא הבנתי ממך ששיניתם את ההוראה הזאת.
    על כל פנים - קשה לי לחשוב על סיטואציה כלשהי שתאפשר לקבלן משך זמן בלתי מוגבל רק בגלל שלא הושג טופס 4 ומבלי שהוא עצמו מבצע את כל הפעולות הסבירות הדרושות מצדו על מנת שייתקבל טופס 4 האמור.
    אני מקווה שהתשובה מסייעת לך.
    בהצלחה.

    חיים מן, עו"ד ומגשר
    02-6246777

    תגובה
  • 18:05, 2 בדצמבר 2013

    תודה רבה על התשובה לשאלה. אכן הקבלן ירד מהעץ של טופס 4 - אך כעת מטפס על עץ חדש:
    לדבריו מועד המסירה ממנו עליו לשלם פיצוי אינו מועד המסירה המקורי של הדירה ע"פ החוזה אלא מועד תום תקופת הגרייס (90 ימים נוספים) שקיימת לו בחוזה.
    כלומר, לשיטתו:מועד מסירה בחוזה 31.5.2013. גרייס לפי החוזה- 90 ימים. ולכן מועד מסירה "מקסימלי" ע"פ החוזה הוא 31.8.2013- וממועד זה יש לו ע"פ חוק המכר 60 ימים נוספים לאחר, וחובה לשלם פיצויים רק על התקופה שמסוף תקופת הגרייס בת ה 90 ימים שבחוזה..

    ושאלתי- האם תקופת הגרייס שנתן החוק בת 60 ימים לא באה להחליף את תקופות הגרייס ששריינו לעצמם הקבלנים בחוזים השונים?

    תגובה
  • 16:11, 4 בדצמבר 2013

    אתה יכול למסור לקבלן שלך ש... הוא טועה.
    הגרייס הקבוע בחוק מתחיל ביום המסירה החוזי הקבוע (ולא בתום תקופות ההארכה האפשריות על פי החוזה).
    הפרש הזמנים בין החוזה לחוק יוצר את התוצאה שבתום 60 הימים תעמוד לך הזכות לפיצוי על פי החוק בלבד, ובתום 90 הימים תוכל לבחור בין הפיצוי החוקי לבין הפיצוי החוזי - לפי שיקול דעתך.
    בהצלחה
    חיים מן, עו"ד ומגשר
    02-6246777

    תגובה
  • 23:31, 25 במאי 2014

    גם אצלי אותו סיפור. הייתי צריכה לקבל דירה ב30.10.13 קיבלתי אותה רק היום.(25.4.14) הם לא מדברים איתי על הפיצויים. אומרים נחשב רק אחריי מסירת הדירה. הם אמרו גם שבסעיף 7 בחוזה(שיש שם מיליון סעיפים) בחוזה רשום עדכון מועד מסירה שיש להם עוד 90 יום נוספים שרק אחריי זה נחשב את 60 יום לפי החוק. האם מותר להם לרשום דבר כזה בחוזה? .מה זה עדכון מועד במסירה.יש תאריך זה תאריך היחיד שצריך להיות מועד המסירה .האם אני צודקת.?כי הם אומרים רשמנו בחוזה -חתמת אז אין מה לעשות. אז קבלנים חופשי יכולים לרשום בחוזה שאפשר לעשות עיכוב וזה לא נחשב איחור גם צ300 יום בתקווה שלא נראה את זה בחוזה(כמו במקרה שלי )
    תודה
    נב

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.