רטיבות - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
 • איציק

  נשלח ע"יאיציק 01:35, 23 באוגוסט 2012

  שלום, יש לנו רטיבות בתקרה כאשר יורד גשם, מהיום בו קנינו את הדירה. וכל חורף יש נזילות מהתקרה. אך הקבלן פשט רגל ואין אפשרות לתבוע אותו. בנוסף הזמנו מומחה שיאתר את הנזילה עם מצלמה, אך הוא אינו מצא את מקור הנזילה. מה עושים עכשיו? והאם צריך לשלם ל״מומחה״, שכאמור הזמנו אותו לאתר את הנזילה, אך בפועל הוא לא איתר כלום. כיווןן שהוא דורש חצי מהתשלום. תודה.

  השב
 • 20:23, 25 באוגוסט 2012

  איציק שלום רב,

  בנוגע לאיתור הנזילה- מדובר בסוגייה חוזית לגבי מה שסיכמת עם בעל המקצוע והאם התשלום שאתה אמור לשלם לו הינו עפ"י תוצאה (בין בכתב ובין בע"פ).
  לכן התשובה לכך הינה כי אתה אמור לשלם לו לפי מה שסיכמת עימו.

  לגבי הקבלן- מדובר בסוגייה בעייתית. אני ממליץ לך לבדוק שוב האם הקבלן הינו סולבנטי.
  המלצה נוספת היא לבדוק האם הקבלן מכר את כל הדירות בפרויקט. במידה והקבלן לא מכר את כל הדירות אזי תוכל להגיש תביעה כספית עם בקשה לעיקול על הדירה שטרם מכר וכך תפעיל עליו לחץ לתקן את הליקוי.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.