בעיות איטום וועד וקבלן - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
  • צחי

נשלח ע"יצחי 19:09, 13 בינואר 2015

שלום , אני יוצא מנקודת מוצא שיש אחריות קבלן 3 שנים בדק ועוד 3 שנים אחריות לעניין בעיות איטום שמקורם מהגג , ממעטפת הבניין וכו׳ בהנחה שיש בעיית איטום משטח משותף ונסתיימה תקופת האחריות אני פונה לוועד הבית בדרישה לטפל למשל נכנסים לי מים מהגג . השאלה שלי היא מה קורה בתקופת האחריות כשאני פונה לקבלן וזו אחריותו לטפל אבל הוא מסרב. האם זכותי לפנות לוועד הבית שיטפל ויסתדר הוא עם הקבלן כי הרי זה שטח משותף ? תודה מראש

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

יואב סלומון,מנהל הפורום

20:49, 15 בינואר 2015

צחי, שלום רב,
    אכן האחריות לתחזוקת הרכוש המשותף היא של וועד הבית והוא זה שצריך להתנהל מול הקבלן בעניין האחריות. לכן זכותך לפנות לוועד הבית.
    בהצלחה

תגובה
  • 18:59, 17 בינואר 2015

תודה על עזרתך

תגובה
  • 18:33, 26 בינואר 2015

בבנין שלנו , ועוד 4 בנינים סמוכים שנמסרו לדיירים בסוף שנת 2009, יש חדירת מי גשם והקירות מתקלפים,
    הבנינים שווקו ע"י חברת קרדאן ונבנו ע"י צ.לנדאו,. במשך הזמן בוצעו מסר תיקונים באופן בלתי מקצועי - לא טיפלו בגורם הרטיבות אלא רק קילפו את הטיח בפנים וסיידו.
    חברת קרדאן וגם חברת צ.לנדאו מתעלמים מכל הפניות שלנו .
    אין לנו כסף לטיפול משפטי . מה הזכויות שלנו ולמי אפשר להתלונן?

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.