שוחת ביוב בדירה - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
  • אבי ששון

נשלח ע"יאבי ששון 11:11, 27 באפריל 2015

קניתי דירה ברחוב בלפור לפני כמה חודשים מדובר ביד שנייה . לא דירה חדשה מקבלן . זאת דירה קרקע 3 חדרים השכרתי אותה השוכר התלונן על בעיות קשות של ביוב . הזמנתי אינסטלאטור ובבדיקה הוא מצא שבדירתי מתחת לרצפה יש שוחת ביוב הוא אמר לי שהוא חושב שהביוב של הבניין יורד לתוך דירתי . ועתה אני רוצה מישהו שיבדוק את זה אם זה חוקי . אם זה לא חוקי אולי אבקש בבית משפט לבטל את הקנייה כי זה היה מקח טעות והמוכר העלים ממני את המידע הזה . או לחילופין – לבדוק אם אפשר פשוט לסגור את הביוב או להעביר אותו החוצה מחוץ לדירתי וכדומה .

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

יואב סלומון,מנהל הפורום

23:33, 29 באפריל 2015

אבי, שלום רב,
    השאלה שאתה מעלה מורכבת מאוד ויש הרבה גורמים שיכולים להשפיע על הייעוץ – למשל מתי נבנה הבניין, האם אפשר לפתור את הבעיה בעלויות סבירות, האם בעיות הביוב היו גם קודם והמוכר הסתיר אותן או שהן התעוררו עכשיו וכמובן – מה בדיוק גורם לבעיה (כלומר לכך שהדירה "סובלת") – לשם כך צריך בדיקת מומחה.
    אתה מוזמן לקבל ייעוץ פרטני, על בסיס כל העובדות.

תגובה
  • 07:40, 3 במאי 2015

קיבלתי את תשובתך . תודה לך . אתה כתבת שצריך לבדוק מתי התעוררו בעיות ביוב ? לפני שקניתי את הדירה או לאחר שקניתי ?

אבל בעצם מה שחשוב לי לדעת האם שוחת ביוב בתוך דירה זה בכלל חוקי ? כמובן שאני לא רוצה שוחת ביוב בתוך דירה אפילו אם אין בעיות .
    לדעתי המוכר ידע שיש שוחת ביוב בדירה והעלים ממני את המידע הזה בזמן שקניתי ממנו את הדירה .

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.