יעוץ מול קבלן בניין - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
  • אלון

נשלח ע"יאלון 18:33, 5 באוגוסט 2015

יש לי בעיה מול קבלן בניין שדורש שהשלם את התשלום האחרון עבור הדירה שהאיכלוס שלה קרוב באמצע אוגוסט 15 ולא מוכן לקזז מההחוב את מה שהוא היה חייב לי בנושא שכר הדירה ( 150% ו 125% ) לשלם לי במשך שנה וחודש בערך שעברה מאז המועד הראשמי שבו הייתי צריך להכנס לדירה ויש לו כל מיני טענות על העקוב כמו המבצע הצבאי התארגנות ועוד למרות שבזמן המבצע למעט שבוע אחד של חופש מאורגן החברה והאתר עבדו גם אם חלק מהעובדים נקראו למילואים . משרדי החברה בנתיבות ואתר הבניה - הבניין במרכז הארץ האם אני חייב לקחת הלוואה מיוחדת כדי לשלם לו את החוב , כאשר ההלוואה היא על הסכום שהוצאתי על שכר הדירה בשנה וחודש האחרונים בגלל הדחיה באיכלוס ?? הודה לך אם תוכל לומר את דעתך בעניין , זה יוכל לעזור לי והאיכלוס מאד קרוב ! תודה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

יואב סלומון,מנהל הפורום

08:39, 6 באוגוסט 2015

אלון, שלום רב,
    לפי החוק על הקבלן לשלם לך כל חודש את הפיצוי על העיכוב במסירה, ואם הוא לא עשה את זה אז כמובן שזכותך לקזז את החוב. מבחינה מעשית, אני מציע לך לשלם את מה שהוא דורש (אבל אל תחתום על ויתור על הפיצוי המגיע לך) ולהודיע לו בכתב שאתה דורש – ותתבע בבית משפט – את הפיצוי המגיע לך. כמובן שאתה זכאי גם להפרשי הצמדה וריבית על התשלומים החודשיים שהקבלן לא שילם לך.

תגובה
  • 22:04, 6 באוגוסט 2015

עו"ד יואב סולומון ,
    אני מאד מודה לך ,

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.