התנגדות של הקבלן לבדק בית - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
  • אביב

נשלח ע"יאביב 22:42, 1 באוקטובר 2015

היי אנו רכשנו דירה חדשה מקבלן וברצוננו לבצע בדק בית במעמד בפרוטוקול הראשוני של קבלת המפתח וזה לאחר שראינו את כמות הליקויים שקיימים בדירות של הבנינים שלידנו והדירים שם אמרו לנו שמומלץ לנו לבצע זאת שגם הם מאותו הפרויקט של אותו הקבלן והם נכנסו 3-4 חודשים לפננו הקבלן לא מוכן לאפשר לי להביא את הבדק בית ואינני מבין מדוע הרי אני משלם על הבדיקה בשביל השקט הנפשי שלי הוא מתעקש שאנו נחתום על הדירה ואז נעשה את הבדיקה המוזר הוא שלחלק מהדיירים שכבר נכנסו הוא אפשר את הבדק בית במעמד קבלת המפתח אבקש את עצתך בנושא

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

יואב סלומון,מנהל הפורום

07:43, 6 באוקטובר 2015

אביב, שלום רב,
    אני מציע לך לעמוד על דרישתך להביא מומחה מטעמך לבדיקת הבית במעמד הפרוטוקול הראשוני של קבלת המפתח, וגם למסור לקבלן את הדרישה בכתב (כמובן שכדאי שתשמור אצלך העתק, רצוי עם חותמת "התקבל" של משרד הקבלן).
    אם הקבלן מסרב – כדאי לקבל ייעוץ פרטני ואולי לשלוח לו מכתב מעו"ד. אם הקבלן מסרב לדרישה כזו, סביר שיהיו עוד מחלוקות ותזדקקו לעו"ד בהמשך הדרך ואז כדאי לקבל את הייעוץ כבר בהתחלה.

תגובה
  • 14:12, 6 באוקטובר 2015

יואב תודה על ההתייחסות
    לאחר פגישה עם נציג היזם הוא מסכים להכניס בדק בית ביום הפרוטוקול הראשוני
    אך אומר לנו שהוא רוצה שנחתום באותו היום על קבלת הדיה וזה לאחר שנראה שאין ליקויי בטיחות בלבד ולא נמתין עד לדוח מסודר של מהנדס הבניה מטעמי
    שלחתי לו במיל את התנגדותי לנושא
    שאלתי האם פעלתי נכון בנושא ?
    והאם אני כותב בפרוטוקול ליד החתימה שזה כפוף לדוח בדק בית זה גם בסדר
    או שעדיף להישאר בעמדתי ולא לקבל את הדירה לפני דוח מסודר ?

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

יואב סלומון,מנהל הפורום

14:31, 6 באוקטובר 2015

אביב, שלום רב,
    קשה לענות על שאלתך בלי לבדוק את ההסכם ואת הפרוצדורה למסירת הדירה שנקבעה בו. על כל פנים, אם תציין בטופס מסירת הדירה שחתימתך כפופה לדוח המומחה מטעמך ולליקויים שיפורטו בו אתה שומר על זכויותיך.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.