תקפות וקבילות קביעת מהנדס בניין (בדבר ירידת ערך לדירה) בחוות דעת - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
  • אלמוניות

נשלח ע"יאלמוניות 22:03, 3 במרץ 2016

הרקע: אני מעוניין לתבוע בעל דירה מעליי שעשה אצלו שיפוץ שגרם וגורם לי לנזקים בדירתי. בין היתר אני רוצה לתבוע ירידת ערך שתישאר לדירתי לאחר התיקונים. יש לי חווד שחתום עליה מהנדס בניין בה פורטו הנזקים בדירתי ומה צריך לתקן בעל הדירה מעליי, בנוסף נקבע בחווד כי : גם לאחר התיקונים בדירתי תישאר לדירתי ירידת ערך. בחווד זו הובאו מספר; תקדימים בבתי המשפט לכך שדירה מתוקנת ערכה נמוך יותר מערך אותה הדירה כשהיא אינה מתוקנת. ההליכים המשפטיים שצויינו בחווד מלמדים על אחוז ירידת הערך שתישאר לדירה. בין כלל הסיבות שצויינו לכך נרשם כי רוכשים פוטנציאליים יורידו את מחיר הדירה בגלל ההיסטוריה של הבעיות, כמו כן בגלל שיהיו כאלה שכלל לא ירצו לרכוש דירה בעייתית וכולי.... שאלתי היא: האם בבית משפט זה תקף/תקין/קביל שמהנדס בניין יקבע בדבר ירידת ערך שתישאר לדירה-בגין היותה מתוקנת. או שזו קביעה שצריכה להיעשות ע"י שמאי (מקרקעין) ולא ע"י מהנדס בניין? תודה רבה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון,מנהל הפורום

08:13, 6 במרץ 2016

שלום רב,
    הדרך להוכיח ירידת ערך של דירה היא באמצעות חוות דעת של שמאי מקרקעין.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.