מכפילי חניה תמ"א 38.. - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
  • רקפת

נשלח ע"ירקפת 09:36, 21 באפריל 2016

שלום , אנחנו שוקלים לבצע בבנין תמ"א 38 יש בעיית חניה ובודקים אופציה של מכפילים . אני גרה בקומה ראשונה ואת כל המכפילים שמו מסביב לבית שלי . אני מוטרדת ממספר סיבות: להבנתי המכפילים הכפולים בזמן שמופעלים יכולים לעבור את קו החלון שלי, כלומר שאראה את המתקנים עולים ויורדים, האם זה תקני ? ישנה רק יציאה אחת בבניין, מה שאומר שלצאת מחניה כל הדיירים יצטרכו לצאת ברברס . מפחדת מרעש ובלגן כי הדירה שלי תהיה מוקפת במכפילים מכל הכוונים. אם החניון צר מאוד (5.5 מטר) האם זה בכלל תקני להתקין מכפיל ? מעבר לשאלתי האם עומד בתקנים , רציתי לדעת באיזה אופן ובעזרתו של איזה איש מקצוע אני יכולה להתנגד . תודה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון,מנהל הפורום

12:30, 21 באפריל 2016

רקפת, שלום רב,
    בעקרון את זכאית לכך שפתרון החניה לא יהווה לך מטרד – כלומר שלא תסבלי מרעש בלתי סביר, מחסימה בלתי סבירה של החלונות וגם שנוסעי המכוניות החונות במכפילים לא ישקיפו מהמכוניות על הנעשה בתוך דירתך.
    לגבי התקניות אי אפשר לענות בלי לדעת את כל הפרטים.
    אני מציע לך להתייעץ עם מומחים לתחום. יש כמה משרדי מהנדסים העוסקים בייעוץ לפתרונות חניה, כולל מכפילים, ואני מניח שהם יוכלו לייעץ לך גם במציאת הפתרון שיגרום לך הכי פחות אי נוחות.
    חג שמח

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.