אחריות קבלן מפתח ומתן הזדמנות לתיקון נזק בדירות שכנים - פורום תביעות ליקויי בנייה

שאלה חדשה
  • יקי

נשלח ע"ייקי 09:04, 19 בספטמבר 2016

שלום 1. ביצעתי הרחבת דירה בבית משותף עם היתר בנייה מסודר והתקשרתי בחוזה מפתח עם קבלן רשום. 2. הקבלן ,תוך כדי ביצוע העבודות שנמשכו הרבה חודשים מעבר למתוכנן , עשה נזקים בחצר משותפת ובדירות של שני שכנים. 3. נראה כי השכנים מערימים קשיים רבים ולא מאפשרים לקבלן לבצע התיקונים ע"פ הבנתו ורוצים לקבל כסף ע"ס הצעות מחיר בע"פ שקיבלו כי טוענים שנגרמו להם גם טרדות של הבנייה ,רעשים וכו' 4. מה הדין במקרה שכזה ומה מומלץ לעשות?האם יש לי אחריות אישית כלפי השכנים והם יכולים לתבוע אותי או שמכיוון שהתקשרתי עם קבלן רשום אני יכול להעביר הכל עליו? תודה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון,מנהל הפורום

22:31, 20 בספטמבר 2016

יקי, שלום רב,
    התשובה לשאלה אם יש לך אחריות תלויה בעובדות, ובמיוחד בסיבה לנזקים שנגרמו. באופן כללי, אם הנזקים נגרמו בגלל רשלנות של הקבלן, יכול להיות שאתה תהיה פטור מאחריות, אבל קשה להניח שתהיה פטור מהאחריות לכל הנזקים שהשכנים טוענים להם.
    כמובן שלא ניתן לתת תשובה מדויקת בלי להכיר את כל העובדות והמסמכים.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד יואב סלומון

מנהל הפורום: עו"ד יואב סלומון

עו"ד יואב סלומון, מנהל את משרד אבניאל, סלומון ושות', עורך דין משנת 1979, בעל ניסיון רב והתמחות במשפט
למידע נוסף

053-9374435 חיוג
הודעה

פורום זה עוסק בזכויות המשפטיות ואפשרויות התביעה שיש לדיירים אל מול הקבלן בכל הקשור לליקויי בנייה הן בדירה והן ברכוש המשותף.
בפורום זה יינתן מענה ראשוני למגוון שאלות, כגון: כיצד להתנהל אל מול הקבלן טרם הגשת תביעה? כיצד תובעים? את מי יש לתבוע? לאיזה בית משפט יש להגיש את התביעה? מה השוני בין תביעת דייר עבור דירתו הפרטית לעומת תביעת נציגות הבית המשותף עבור הרכוש המשותף? ועוד נושאים רבים שבוודאי יעלו בעקבות שאלות הגולשים בפורום.