הרכב הוועדה - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • יקי

  נשלח ע"ייקי 22:16, 23 בדצמבר 2013

  שלום עברתי לפני כחודשיים וועדהבמשרד הבטחון לצורך דיון בהחמרת מצב על נכות בוועדה הרפואית בוועדה הראשונה ישבו מלבד המזכיר אורטפד א' ופלסטיקאי נתבקשתי להגיע לוועדה מסכמת ונוכחתי לדעת שיושב בוועדה רופא אורטופד נוסף שלא נכח בישיבה הראשונה. אורטופד א/ ציי ןבישיבה השנייה בפרוטוקול שממצאיו זהים לממצאים של הוועדה הראשונה (בה כאמור לא נכח אורטופד ב') אורטפד ב' חתם על הפרוטוקול יחד עם חביריו הרופאים "הוותיקים: " למעשה על ממצאים שהוא לאהיה נוכח בבדיקתם. האם זה תקין ? האם ניתןלפסול וועדה מעין זו שמוסיפה רופא המתמחה התחום בו מצוי כבר רופא אחר ומאשר כחותמת גומי את הממצאים הקליניים שהוא לא היה נוכח בעת בדיקתם תוד

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  09:31, 24 בדצמבר 2013

  יקי שלום, אין זה תקין שהרכב הועדה הרפואית שונה , באמצע הדיונים, מבלי לבקש את הסכמתך לכך , מראש. לפיכך, זוהי עילה לבקשה לביטול החלטת הועדה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

עורך דין, נוטריון ומגשר מוסמך, בעל משרד עורכי דין העוסק בדיני נזיקין ובתביעות ייצוגיות. עו"ד לינדנבר
למידע נוסף

053-9374953 חיוג
הודעה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות