ועדה אחוזי נכות - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • סי

  נשלח ע"יסי 18:27, 9 בספטמבר 2014

  ועדה אובדן כושר תאונת עבודה היתה לי ועדה של קרן פנסיה מבטחים לפני חצי שנה קבעו לי 50 אחוז נכות זמנית לשנה שאלתי היא האם אני זכאי השלמת קיצבה ל 50 אחוז הנותרים מהביטוח לאומי מלל הכיר בתאונת עבודה או שזה אין קשר למיבטחים ולביטוח לאומי מזה גוף נפרד בין אחד לשני אבקש תשובה יעוץ תודה וערב טוב

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  10:21, 14 בספטמבר 2014

  סי שלום, אם הביטוח הלאומי הכיר בתאונה, כתאונת עבודה, הרי שיש מקום להגיש בקשה לקביעת אחוזי נכות בגין תאונת העבודה (על גבי טופס תביעה, אותו ניתן להוריד מהאתר של הביטוח הלאומי). הועדה הרפואית , אליה תוזמני, אינה תלויה בהחלטות ועדות אחרות, אלא קובעת את אחוזי הנכות בגין הפגימות שהוכרו , באופן עצמאי ועל פי הבדיקה הקלינית שתבצע. כן , ניתן להגיש לוועדה כל מסמך או חוות דעת רפואית.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

עורך דין, נוטריון ומגשר מוסמך, בעל משרד עורכי דין העוסק בדיני נזיקין ובתביעות ייצוגיות. עו"ד לינדנבר
למידע נוסף

053-9374953 חיוג
הודעה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות