חוות דעת לועדה רפואית - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • הדר

  נשלח ע"יהדר 21:42, 15 בדצמבר 2012

  שלום! קיבלתי זימון לועדה רפואית מחוזית של משרד הביטחון בסוף החודש, שבה יקבעו את אחוזי נכותי, האם חוות דעת עדכנית של אורטופד ברך שאביא בעצמי יכולה לתרום בקביעת אחוזי הנכות שלי? או שהועדה קובעת רק על פי בדיקת של אורטופד ברך מטעמם?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  מרב וייס-קרטיה, עו"ד,מנהל הפורום

  09:06, 16 בדצמבר 2012

  הדר שלום;
  הועדה הרפואית קובעת את אחוזי נכותה, על סמך המסמכים הרפואיים שהנכה ממציא לועדה, ובכלל זה בדיקות עדכניות, ואם הנכה מעונין, גם חוות דעת רפואית.
  כמו כן, הועדה מסתמכת על בדיקה קלינית של הנכה.
  השאלה, האם בהליך הספציפי שלך יש צורך בחוות דעת רפואית, תלויה במסמכים הרפואיים והבדיקות הרפואיות שיש ברשותך, ואם החומר אינו מספיק, כדאי להעזר בחוות דעת.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

עורך דין, נוטריון ומגשר מוסמך, בעל משרד עורכי דין העוסק בדיני נזיקין ובתביעות ייצוגיות. עו"ד לינדנבר
למידע נוסף

053-9374953 חיוג
הודעה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות