ביטוח לאומי - פורום ועדות רפואיות

שאלה חדשה
 • מישהו

  נשלח ע"ימישהו 17:37, 11 באפריל 2013

  שלום אני במהלך תביעה אחרי תאונת עבודה נגד חבר ביטוח שמעיתי אם קובעים למישהו יותר מ20 נכות צמיתה הביטוח לאומי לוקח חלק גדול מהסכום שמגיע לי מחברת הבטיוח ואם קובעים נכות צמית פחות מ 20 לא לוקחים האם זה נכון

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מרב וייס-קרטיה

  עו"ד מרב וייס קרטיה,מנהל הפורום

  11:20, 14 באפריל 2013

  שלום, כאשר נקבעת לנכה נכות מעבודה בין 10%-19% , הוא יקבל מענק חד פעמי. קביעת נכות של 20%ומעלה , מזכה בתגמול חודשי. אם נכה תובע בגין תאונת העבודה , גם את חברת הביטוח, בדר"כ בביטוח קיים סעיף לפיו הסכום אותו זכאי הנכה לקבל מהביטוח הלאומי , יקוזז מהסכום לו יהיה זכאי הנכה מהביטוח, ולכן מי שיעשה את הקיזוז הוא חברת הביטוח.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון דותן לינדנברג

עורך דין, נוטריון ומגשר מוסמך, בעל משרד עורכי דין העוסק בדיני נזיקין ובתביעות ייצוגיות. עו"ד לינדנבר
למידע נוסף

053-9374953 חיוג
הודעה

מעמדה של ועדה רפואית הוא כמעמד ערכאה שיפוטית המוסמכת לקבוע את דרגת נכותו של הנכה במשרד הביטחון. על בסיס קביעת דרגת הנכות האמורה, נקבעות הזכויות המגיעות לנכי צה"ל.
פורום זה עוסק  בכל הסוגיות המשפטיות הקשורות להליכים בפני הועדות הרפואיות שבמשרד הביטחון והביטוח הלאומי. בין היתר, יהיה מענה לשאלות בענין זימון, הכנה נכונה  וייצוג בפני הועדות הרפואיות הנ"ל כולל ערעורים לועדות רפואיות עליונות (משרד הביטחון) וועדות רפואיות לעררים (ביטוח לאומי), הגשת ערעור לבית המשפט המחוזי על החלטת הועדה הרפואית העליונה (משרד הביטחון) וערעורים לבית הדין האזורי לעבודה על החלטה של ועדה רפואית לעררים (ביטוח לאומי) . 
קראו בנושאועדה רפואית: עצות מעשיות