תהליך להוצאת דרכון? פרטני... - פורום דרכון / אזרחות רומנית

שאלה חדשה
  • תומר

נשלח ע"יתומר 00:38, 24 בספטמבר 2013

שלום רב,אני מתעניין לגבי הוצאת דרכון רומני. להלן פרטי המקרה שלי : סבי וסבתי עלו לישראל בשנת 1958 מאזור טרנסילבניה ונדמה לי שהם חתמו על מסמך שהם וויתרו על אזרחותם הרומנית. אימי נולדה בארץ אך שני אחיה הגדולים יותר נולדו ברומניה,אחד מהם כיום מחזיק באזרחות רומנית ואף עושה עסקים שם. סבתי כיום ללא האזרחות הרומנית אך מחזיקה מסמכים כאלה ואחרים שמעידים על כך שהיא הייתה אזרחית רומניה. אלו שאלותיי: מהי הפרוצדורה לקבלת הדרכון? האם אימי יכולה לתבוע קבלת דרכון רומני בשביל עצמה ובשביל שאר המשפחה או שקודם לכן סבתי צריכה לתבוע את זכותה לאזרחות/דרכון ורק אח"כ אימי יכולה לתבוע? האם זה שדודי הגדול מחזיק באזרחות רומנית יכולה להקל במעט על התהליך? בתודה על העזרה, תומר

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

חיים ינאי עו"ד,מנהל הפורום

09:49, 30 בספטמבר 2013

להלן תשובותיי:
    1. ראשית כל הסבתא צריכה לקבל אזרחות רומנית ולשם כך צריך תעודת לידה, צעד ראשון. אמא שלך יכולה לתבוע אזרחות רק בשביל עצמה. האזרחות עדיין לא מהווה דרכון.
    2. לאחר שאמא שלך תקבל אזרחות וירשמו הפרטים האישיים שלה ברומניה גם אתה תוכל לבקש אזרחות ולאחר רישום פרטים דרכון.
    3. העובדה שהדוד שלך מחזיק מחזיק באזרחות ודרכון לא מקנה לך כל זכות.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

מנהל הפורום: עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

משרדו של עו"ד ינאי קיים משנת 1966 ונותן שירותים משפטיים שונים בישראל והחל מ-1996 גם ברומניה. עו"ד ינ
למידע נוסף

053-9367351 חיוג
הודעה

הפורום מיועד לכל המתעניין בקבלת אזרחות ודרכון רומני, ענייני החזרת רכוש או פיצוי תמורתו ופנסיות מרומניה בגין העבודה ורדיפות, עסקים ברומניה, טיפול בענייני רישומים של מעמד אישי ברומניה, טיפול בתאונות דרכים לאזרחים ישראליים ברומניה, מתן חוות דעת לבתי משפט בישראל לגבי החלת חוקים רומנים, תרגום מסמכים ואישורים נוטריונים אפוסטיל וכן לכל בעיה אחרת בקשר לרומניה.