קבלת אזרחות רומנית לנכד בלבד? - פורום דרכון / אזרחות רומנית

שאלה חדשה
  • מיכאל

נשלח ע"ימיכאל 21:05, 4 במרץ 2014

אבי נולד בקישינב בשנות ה-1930 ואני מבין שלפי חוק האזרחות הרומנית סעיף 10 גם אני (בן, דור 1) וגם בני (נכד, דור 2) זכאים לאזרחות הרומנית, ללא תלות זה בזה . לאומת זאת , אני רואה בפורום הזה הרבה מאוד אמירות בסגנון "קודם האב שלך חייב לקבל את האזרחות ואחר כך אתה יכול לבקש" או "קודם אתה צריך לקבל את האזרחות ואחר כך הבן שלך יכול להגיש בקשה" - ולא ברור לי ממה נובע התנאי הזה של קבלת האזרחות ע"י נציג דור מסויים תלוי בקבלת אזרחות ע"י נציג הדור הקודם. לא ראיתי את התנאי הזה בניסוח החוק. תוכל בבקשה להסביר בקצרה את הנושא?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

חיים ינאי עו"ד,מנהל הפורום

10:32, 5 במרץ 2014

בחוק האזרחות הרומנית מצויין כי גם צאצאיו של אזרח רומני יכולים לבקש אזרחות רומנית.
    הנקודה היא שכאשר אתה נולדת אביך לא היה אזרח רומני כי אזרחותו נשללה ממנו.
    לפיכך צריך שמישהו ראשון במשפחה יהיה אזרח רומני על מנת שבעקבותיו יוכלו צאצאיו לבקש גם.
    ישנה אומנם דעה אחרת כפי שאתה כתבת, אך נוכחתי כי בעת הרישומים ברומניה לצורך הכנת הטפסים לבקשת דרכון, היעדר אזרחות ראשונית של מקור האזרחות גורמת לבעיות והחזרת המסמכים.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

מנהל הפורום: עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

משרדו של עו"ד ינאי קיים משנת 1966 ונותן שירותים משפטיים שונים בישראל והחל מ-1996 גם ברומניה. עו"ד ינ
למידע נוסף

053-9367351 חיוג
הודעה

הפורום מיועד לכל המתעניין בקבלת אזרחות ודרכון רומני, ענייני החזרת רכוש או פיצוי תמורתו ופנסיות מרומניה בגין העבודה ורדיפות, עסקים ברומניה, טיפול בענייני רישומים של מעמד אישי ברומניה, טיפול בתאונות דרכים לאזרחים ישראליים ברומניה, מתן חוות דעת לבתי משפט בישראל לגבי החלת חוקים רומנים, תרגום מסמכים ואישורים נוטריונים אפוסטיל וכן לכל בעיה אחרת בקשר לרומניה.