הוצאת אזרחות ודרכון רומני - פורום דרכון / אזרחות רומנית

שאלה חדשה
  • אסתר לוי

נשלח ע"יאסתר לוי 22:42, 21 ביוני 2014

הורי ילידי רומניה אמא נפטרה לפני שנה ואבא עדיין חי יליד 1922 בעיר הבירה בוקרשט.אחותי הבכורה נולדה בבוקרשט ב1945. אני ילידת הארץ וכך גם ילדי בני מעונעין להוציא אזרחות ודרכון רומני האם זה אפשרי ? האם אני חייבת גם כן להוציאאו ניתן לדלג עלי? אם לאבי הסבא של בני אין תעודת לידה מרומניה ולא דרכון ישראלי משום שפג כבר תוקפו ואבי אינו מוצא אותו . לעומת זאת הוגשה בקשה לפני מס שנים להוצאת דרכון רומני לאבי אושר אך היה עליו לטוס לשם לשם קבלתו מאחר ואבי היה כבר מבוגר וחולה לא יתאפשרה נסיעתו לשם ולא קיבל לידיו בסופו של דבר . כל הניירת והאישור הלכו לאבוד ואבי בן 93 אינו מוצא. האם יש דרך בכ״ז לקבל היום את האזרחות והדרכון

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

חיים ינאי עו"ד,מנהל הפורום

12:18, 25 ביוני 2014

אני מבין כי אביך בן 93 לא מוצא את הניירות שלו, אולם לפי המידע שהוא מסר היה עליו לטוס לרומניה לקבל דרכון רומני.
    הדבר נראה מוזר, כיוון שבדרך כלל דרכון רומני מקבלים בארץ מהשגרירות, כאשר אזרח רומני מגיש בקשה לקבלת דרכון ואף אחד לא צריך לטוס לרומניה. יכול להיות שאביך פנה במישרין למשרד הדרכונים ברומניה לבקש אזרחות?
    מכל מקום במצב הנתון, יש להתחיל את התהליך מחדש, דהיינו, להוציא תעודת לידה מרומניה עבור אביך ועימה לפנות לבדיקת מצב האזרחות של אביך. לאביך צריך שיהיה דרכון ישראלי תקף ואז הוא יתן יפוי כח למישהו ברומניה לבדוק את מצב האזרחות שלו.
    היה ואכן הוא אזרח, גם את למרות שנולדת בישראל תוכלי לבקש לבקש אזרחות רומנית. אם יש לאביך אזרחות רומנית, ניתן יהיה לדלג עלייך והילדים שלך יוכיחו רק את הקירבה לסבא שלהם.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

מנהל הפורום: עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

משרדו של עו"ד ינאי קיים משנת 1966 ונותן שירותים משפטיים שונים בישראל והחל מ-1996 גם ברומניה. עו"ד ינ
למידע נוסף

053-9367351 חיוג
הודעה

הפורום מיועד לכל המתעניין בקבלת אזרחות ודרכון רומני, ענייני החזרת רכוש או פיצוי תמורתו ופנסיות מרומניה בגין העבודה ורדיפות, עסקים ברומניה, טיפול בענייני רישומים של מעמד אישי ברומניה, טיפול בתאונות דרכים לאזרחים ישראליים ברומניה, מתן חוות דעת לבתי משפט בישראל לגבי החלת חוקים רומנים, תרגום מסמכים ואישורים נוטריונים אפוסטיל וכן לכל בעיה אחרת בקשר לרומניה.