האם כדאי לבקש אזרחות רומנית? - פורום דרכון / אזרחות רומנית

שאלה חדשה
  • נאוה ליבוביץ

נשלח ע"ינאוה ליבוביץ 16:27, 25 באוגוסט 2014

שלום אני נולדתי בארץ וגם ילדי הקטין נולד כאן. גיליתי שאמא של אמא שלי נולדה ברומניה ולכן אני זכאית לבקש אזרחות רומנית. הוברר לי כי הדבר כרוך בטירחה רבה והוצאה כספית לא מבוטלת. אני לא חושבת לעזוב את הארץ והשאלה היא מה אנו נרוויח מכל ההליך המסובך והיקר הזה? אבקש את עצתך הכנה. בתודה מראש נאוה.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

חיים ינאי עו"ד,מנהל הפורום

12:20, 28 באוגוסט 2014

במסגרת החוקה החדשה של רומניה לאחר נפילת המשטר הקומוניסטי חוקק חוק האזרחות החדש המאפשר לי שאזרחותו נשללה ממנו (כמו הסבתא שלך), לבקש החזר האזרחות. רומניה כיום היא חלק מהאיחוד האירופי ומי שמחזיק בדרכון שלה יש לו הטבות שהייה ועבודה בכל ארצות האיחוד. כמו כן ישנם אזרחי חוץ (הרבה ישראלים) שמנהלים עסקים ברומניה שעלויות היצור בה עדיין נמוכות ומייצאים את המוצרים לחו"ל. הם זקוקים לאשרת שהיה ואשרת עבודה שניתנת במשורה ובקושי רב אך מי שאזרח רומני רשאי לעבוד שם ולבצע עסקים ללא הגבלה.
    כן קיים עניין לימודים בארץ זו או בארצות האיחוד ומי שלא מחזיק בדרכון של ארץ האיחוד צריך לשלם גם שכר לימוד גבוה יותר וגם לקבל ויזה מיוחדת. אלו רק חלק מהנימוקים שלידיעתי משפיעים על האנשים שמבקשים אזרחות ודרכון ולכן לדעתי כדאי לך ללכת בעקבותם.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

מנהל הפורום: עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

משרדו של עו"ד ינאי קיים משנת 1966 ונותן שירותים משפטיים שונים בישראל והחל מ-1996 גם ברומניה. עו"ד ינ
למידע נוסף

053-9367351 חיוג
הודעה

הפורום מיועד לכל המתעניין בקבלת אזרחות ודרכון רומני, ענייני החזרת רכוש או פיצוי תמורתו ופנסיות מרומניה בגין העבודה ורדיפות, עסקים ברומניה, טיפול בענייני רישומים של מעמד אישי ברומניה, טיפול בתאונות דרכים לאזרחים ישראליים ברומניה, מתן חוות דעת לבתי משפט בישראל לגבי החלת חוקים רומנים, תרגום מסמכים ואישורים נוטריונים אפוסטיל וכן לכל בעיה אחרת בקשר לרומניה.