כמה זמן לוקח לחדוש דרכון רומני ביומטרי (ועוד מספר פרטים בנושא)? - פורום דרכון / אזרחות רומנית

שאלה חדשה
  • גדי

נשלח ע"יגדי 01:35, 20 בספטמבר 2014

שלום רב עו"ד ינאי, ברשותי דרכון רומני ביומטרי אותו קיבלתי בעקבות קבלת אזרחות לפני מספר שנים. לקבלת אזרחותי קדם חידוש האזרחות של אימי, ולאחר תהליך זה הייתי זכאי לאזרחות בעצמי. לקראת פג התוקף של הדרכון שלי אני מבין שעליי להגיש בקשה לדרכון חדש בשגרירות רומנייה בישראל, ולהביא עימי את הדרכון הישן, תעודת לידה רומנית ותעודת נישואין, CNP, ודרכון ישראלי בתוקף. ברשותך יש לי מספר שאלות: - כמה זמן לוקח תהליך חידוש הדרכון בשגרירות מרגע הגשת המסמכים הנ"ל ועד קבלתו? היות שאיני גר בארץ עלי לתכנן את ההמתנה. - היות שאיני גר בארץ התושבות שלי בישראל בוטלה (אך כמובן לא האזרחות הישראלית או הדרכון הישראלי). האם הדבר רלוונטי (אני מניח שלא)? - האם עלי להביא גם מסמכים הקשורים לאימי (כאמור, קיבלתי אזרחות בעיקבות חידוש האזרחות שלה)? - האם יש צורך בידיעת השפה וכד' על מנת לחדש את הדרכון (אני מניח שלא)? - האם כדאי לי להעזר בעורך דין או שמדובר בתהליך פשוט של מסירת המסמכים בשגרירות (נניח שאני מתלווה באימי שמדברת רומנית בסיסית)? תודה רבה על עזרתך! גדי

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

חיים ינאי,מנהל הפורום

10:48, 2 באוקטובר 2014

בהזדמנות של חידוש דרכון הם בודקים את חוקיות ותקינות ההליכים הקודמים.
    לדעתי כדאי להביא גם את המסמכים של אמה שלך.
    היו מקרים שמצאו אי תקינות והחרימו את הדרכון הישן ולא הנפיקו חדש.
    כיום מנפיקים דרכונים ביאומטריים תוקף ל10 שנים ומצלמים אותך במקום.
    יש לקבוע מועד מראש הם רואים בזה הנפקת דרכון חדש.
    אם כל המסמכים בסדר אתה גומר את ההליך באותו יום והדרכון יגיע כעבור חודש וחצי, אך אם אתה לא בא באופן אישי אמא תצטרך יפוי כח נוטריוני אפוסטיל בשפה רומנית, אחרת לא יתנו לה.

תגובה
  • 00:01, 3 באוקטובר 2014

תודה על עזרתך!

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

מנהל הפורום: עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

משרדו של עו"ד ינאי קיים משנת 1966 ונותן שירותים משפטיים שונים בישראל והחל מ-1996 גם ברומניה. עו"ד ינ
למידע נוסף

053-9367351 חיוג
הודעה

הפורום מיועד לכל המתעניין בקבלת אזרחות ודרכון רומני, ענייני החזרת רכוש או פיצוי תמורתו ופנסיות מרומניה בגין העבודה ורדיפות, עסקים ברומניה, טיפול בענייני רישומים של מעמד אישי ברומניה, טיפול בתאונות דרכים לאזרחים ישראליים ברומניה, מתן חוות דעת לבתי משפט בישראל לגבי החלת חוקים רומנים, תרגום מסמכים ואישורים נוטריונים אפוסטיל וכן לכל בעיה אחרת בקשר לרומניה.