השבת אזרחות ליליד רומניה - פורום דרכון / אזרחות רומנית

שאלה חדשה
  • אילנה

נשלח ע"יאילנה 10:29, 15 בספטמבר 2016

שלום, הוריי ילידי רומניה, הם בחיים לשמחתי, ויש להם תעודת לידה רומנית. הם נאלצו לוותר על אזרחות רומנית לצורך עלייתם ארצה. אני מעוניינת להוציא דרכון רומני עבורי (ובהמשך עבור ילדיי). קראתי תשובות לשאלות שנשאלו בפורום בענין זה, ואני מבינה שהשלב הראשון שנדרש הוא הגשת בקשה להשבת אזרחות עבור אחד מהוריי. האם אפשרי לבצע זאת באופן עצמאי? אם כן, אשמח אם תוכל להסביר בקצרה כיצד. תודה רבה!

השב
  • 17:50, 18 בספטמבר 2016

לא צריך להשיב אזרחות להורייך, חבל על הזמן והכסף, כדאי להגיש בקשה ביחד עבורך והילדים. צריך לתרגם מסמכים שבעברית (ת. לידה ,נישואין, יושר,תמצית רישום) של הורים, שלך, של ילדים ולהוריד טפסים מאתר השגרירות. אם יודעים רומנית אפשר לעשות זאת בלי תיווך.

תגובה
  • מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

חיים ינאי עו"ד,מנהל הפורום

10:12, 20 בספטמבר 2016

שלום רב,
    אפשר לעשות זאת באופן עצמאי. אני ממליץ כי תלכי על הזכות של אביך. השם בדרכון הישראלי שלו צריך להיות זהה לשם המופיע בתעודת הלידה.
    אם לא - צריך להוכיח זאת ע"י תעודות של שינוי שם.
    עבור עצמך את צריכה להצטייד באישורים על היעדר רישום פלילי מרומניה וישראל בנוסף לתעודת הלידה שלך ולמסמכים של אבא שלך.

תגובה
  • 17:17, 21 בספטמבר 2016

החל מהקייץ לא צריך ת. יושר מרומניה (היה כתוב באתר ANC). אם את מגישה ישר רק עבור עצמך והילדים - לא צריך דרכון של האב עם "התאמת שם לת. לידה" - תבקשי במשרד הפנים "תעודת לידה עבור משרד החוץ" של עצמיך ותבקשי לרשום בה שם נעורין שלך בלועזית שזהה לשם משפחה של אביך בתעודת לידתו. (הדעה הזאת איננה יעוץ משפטי)

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

מנהל הפורום: עו"ד חיים ינאי (ינקולוביץ)

משרדו של עו"ד ינאי קיים משנת 1966 ונותן שירותים משפטיים שונים בישראל והחל מ-1996 גם ברומניה. עו"ד ינ
למידע נוסף

053-9367351 חיוג
הודעה

הפורום מיועד לכל המתעניין בקבלת אזרחות ודרכון רומני, ענייני החזרת רכוש או פיצוי תמורתו ופנסיות מרומניה בגין העבודה ורדיפות, עסקים ברומניה, טיפול בענייני רישומים של מעמד אישי ברומניה, טיפול בתאונות דרכים לאזרחים ישראליים ברומניה, מתן חוות דעת לבתי משפט בישראל לגבי החלת חוקים רומנים, תרגום מסמכים ואישורים נוטריונים אפוסטיל וכן לכל בעיה אחרת בקשר לרומניה.