איך אפשר להוכיח לרשות השידור שלא היה לי ממיר..? - פורום אגרת טלויזיה רשות השידור

שאלה חדשה
  • איתי

נשלח ע"יאיתי 13:07, 8 באוקטובר 2013

שלום. רשות השידור גנבה אותי במשך שנים,מהיום שקניתי את הטלויזיה ועד היום לא הייתי מנוי באף חברת כבלים ולא קניתי ממיר של עידן+.. היה לי כבר סיפור ארוך איתם שהגיע לעו"ד והוצאה לפועל.. העניין הוא כזה,אני חייב איכשהו להוכיח להם שלא היה לי אף ממיר בבית. אני בטוח שבאחת מהשיחות טלפון שלי איתם אמרתי שאין לי ממיר,השאלה אם זה מספיק... מה אני יכול לעשות..?? תודה רבה! את עושה פה עבודת קודש!!!

השב
  • מנהל הפורום:בוכובזה סמדר - עו"ד ומגשרת

סמדר בוכובזה, עו"ד,מנהל הפורום

16:53, 8 באוקטובר 2013

כנראה שה' ייקבע אם אכן זו עבודת קודש:)
    תושב שהודיע בכתב על העברת מקלט הטלויזיה שברשותו (למשל לגרושתו) או שהוא אינו מחזיק עוד בטלוויזיה (למשל כי הוא עבר לבית הוריו, לגור בחו"ל, מסיבות של אמונה) אינו אמור לשלם אגרה. אגף הגבייה של רשות השידור לא יישלח (אסור לו) דרישות תשלום לאנשים שמסרו הודעה כאמור עד לקיום ביקור בית. רשות השידור, כל עוד אין בידיה אסמכתה שהתושב מחזיק במקלט בלל או במקלט אחר, אין בסיס בדין לחיובו באגרה. וכי אין בסיס בדין גם להתניית ביטולה של האגרה במסירת כתובת מגורים בפועל (ראו פסק דין בש"א 205710/09). רשות השידור אינה יכולה להסתמך באופן עיוור על רישום הכתובת במשרד הפנים מתוך התעלמות מטיעוניו של האזרח שאין הוא גר בכתובת הרשומה המשרד הפנים.
    מסך טלוויזיה משמש כצג בלבד - אינו מחובר לכבלים, ללוויין או לממיר עיד"ן פלוס
    אם רכשתם מסך טלוויזיה, והוא משמש כצג בלבד - אינו מחובר לכבלים, ללוויין או לממיר עיד"ן פלוס - אינכם צריכים לשלם אגרה. עם זאת, עליכם להיות אקטיביים בעניין, ולא להמתין לדרישת התשלום. הנה כמה פעולות שכדאי לכם לנקוט:
    • פנו בכתב לרשות השידור, והודיעו כי רכשתם טלוויזיה, אך היא אינה משמשת מקלט לשידורי טלוויזיה, אלא אך ורק צג שמחובר למחשב.
    • ציינו בפנייתכם לרשות כי החל ממארס 2011 אין יותר שידורים אנלוגיים בישראל, ולכן המסך שברשותכם אינו יכול לשמש מקלט - למעט מסכים שבהם ממיר עיד"ן מובנה. כדאי להזכיר באותו עניין גם את פסק הדין בתיק של קולנוע חדש בע"מ נגד רשות השידור (ראו פירוט בכתבה).
    • במכתבכם לרשות השידור, בקשו שיגיע טכנאי-בודק מטעם הרשות כדי לאמת את ההצהרה שלכם. כמובן, כדאי שתהיו מוכנים לבדיקה כשהטכנאי יגיע לביתכם.
    בנוסף, במקרה שמכשיר הטלוויזיה שברשותכם התקלקל או נפטרתם ממנו, הודיעו על כך בכתב לרשות השידור ודרשו להפסיק לשלם את אגרת הטלוויזיה.

http://www.iba.org.il/doc/DOC790057.pdf
    בהצלחה,
    ותודה על המחמאות

תגובה
  • 22:41, 10 באוקטובר 2013

אבל יש איזו דרך לקבל החזר על כל השנים האלה שגנבו שדדו ובזזו אותי?

תגובה

קיבלתם עוד שובר תשלום, אתם נמנעים מתשלום האגרה? חושבים שאתם לא צריכים לשלם על אגרת טלויזיה? כאן הבמה לשאלותיכם בנושא רשות השידור