אגרת טלויזיה - פורום אגרת טלויזיה רשות השידור

שאלה חדשה
 • שלמה

  נשלח ע"ישלמה 14:02, 1 בדצמבר 2013

  שלום רב, רכשתי טלוויזיה ב2010, וגרתי בדירה שכורה-ללא הוט וללא יס וללא עידן פלוס. לאחר מכן עברתי לדירה שכורה אחרת-והתחתנתי ועדכנתי כתובת במשרד הפנים+שינוי ססטוס. מה עלי לעשות מול רשות השידור? האם אוכל לשלוח טופס הצהרה שמחזיק ברשותי רק מקלט ללא יס/הוט/עידן פלוס? ואהיה פטור מתשלום/דרישה עתידית מרשות השידור כלפי? האם צריך להוכיח משהו? טרם פנוי עלי, מעוניין להקדים תרופה למכה.

  השב
 • 22:16, 1 בדצמבר 2013

  מכשיר טלוויזיה שאין בו ממיר-מפענח דיגיטלי DVB-T פנימי, ואין מחובר אליו ממיר אחר כגון עידן+ או יס או הוט, אינו אלא מכשיר ולא מקלט ולכן פטור מתשלום אגרה. המכשיר משמש לצפיה בסרטי DVD, לחיבור מחשב וכד' ואין אפשרות להעזר בו כמקלט כי אין מחובר אליו ממיר ואין בו ממיר פנימי.
  זה לא אומר שלא יפנו אליך וידרשו ממך לשלם. למה? ככה. כי הם יכולים. ברגע שתודיע להם כי אין לך מקלט ואתה מצהיר לקבלת פטור מהמחצית השניה של 2013 ואילך, ינסו להתעלק עליך לתשלום אגרה משנת 2008 ועד מחצית שניה של 2013. לך תוכיח כי לא היה לך מקלט. לכן אם אתה רושם הצהרה לפטור מאצע 2013 ואילך חשוב כיצד להתגונן מדרישות הזויות כאלה שלהם. אם תחליט להצהיר אז
  רשום הצהרה וכתוב כי בהתאם לפסק הדין בסהדר הפשרה אתה מצהיר כי אין ברשותך מקלט כהגדרתו בחוק ויש לעדכן רישומים בהתאם. שולחים בדואר רשום עם אישור קבלה ושומרים העתק ואת אישור הדואר.
  באתר שלהם צריך להיות טופס מתאים.
  הנה כאן: http://www.iba.org.il/gvia/gvia/docs/PtorNoDigitalConverter.pdf

  תגובה
 • 23:15, 1 בדצמבר 2013

  תודה,
  אך מה עושים לגבי השנים שעברו?החל מרגע שבו רכשתי את המכשיר.
  כיצד אפשר בכלל להוכיח שלא היה לי ממיר כלשהו?

  תגובה
 • 21:58, 3 בדצמבר 2013

  בניגוד לכל חוק אחר ובניגוד לכל סבירות במערכות דמוקרטיות, כאן האזרח נדרש להוכיח ולא זה הדורש את הכסף. האפשרות היא ללכת למשפט שם הם יצטרכו להוכיח בסבירות גבוהה כמו למשל הוכחה על דיווח שרכשת מכשיר המשמש כמקלט. זכור כי עד אמצע 2011 כל מכשיר היחה גם מקלט כי היו שידורים אנלוגיים שכל מכשיר היה מסוגל לקלוט. לכן אם יש הוכחה שרכשת מכשיר הרי שעד תאריך זה לכאורה אתה חייב באגרה.

  תגובה

קיבלתם עוד שובר תשלום, אתם נמנעים מתשלום האגרה? חושבים שאתם לא צריכים לשלם על אגרת טלויזיה? כאן הבמה לשאלותיכם בנושא רשות השידור