תשלום האגרה- שיחת טלפון שיקרית - פורום אגרת טלויזיה רשות השידור

שאלה חדשה
  • אחות

נשלח ע"יאחות 07:36, 21 בפברואר 2014

היי אני צריכה את עזרתכם.. לפני יותר משנתיים עברתי דערה ועדכנתי כתובת במשרד הפנים. בשל היותנו קצרים במאוד בכסף לא רכשנו טלויזיה. סבתא שלי העבירה אלינו טלויזיה לאנטנה שהיו לה במחסן מעל 20 שנה. ניסינו לקלוט עם האנטנה וגילינו שאנחנו מצליחים לקלוטרק ערוץ 10, הקליט היתה חלשה עם ההפרעת קול נקודות קופצות על המסך. כך שבקושי הדלקנו אותה בכלל. האחד הערבים בחודש בו עברנו קיבלתי שיחה לפלאפון שלי, עניתי למשהי שהזדהתה כעובדת במכון סקרים אמרה שהם עושים סקר ערוצי צפיה ושאלה באיזה ערוץ אנחנו צופים. עניתי שיש לנו רק ערוץ 10 וגם בקושי. באותו רגע היא אמרה שהיא רושמת אותי כבעלת מכשיר שאינה משלמת אגרה. אמרתי לה שאם כך אני מבקשת ממנה לרשום שאין לי טלויזיה כי מחר בבוקר אני מעיפה את הגרוטאה הזאת. וכך היה למחרת בבוקר לפני העבודה הורדנו את הארגז מלא האבק הזה לפחים למטה. אנחנו מסתדרים גם בלי טלויזיה כי אני קיבלתי מחשב נייד מהעבודה, חיברנו רמקולים וזה אחלה. מאז קיבלתי פעמים דרישה לתשלום אגרה.כואב לי הלב והכיס לשלם על שירות שאנחנו לא מקבלים, אך לאור הפרסומים על חוסר ההקשבה ברשות השידור אני מפחדת מעיקולים.מה עלי לעשות?

השב
  • 20:29, 21 בפברואר 2014

קודם כל, יש להסביר כי חובת תשלום אגרה לא קשורה לאיכות השירות שאתם מקבלים אלא זה מעין מס על עצם ההחזקה של מקלט טלוויזיה. מקלט הוא מכשיר שיכול בעצמו - או בעזרת ממיר המחובר אליו - לקלוט ולהמיר לאות של קול ותמונה את השידור.
    אם אין לכם מקלט:
    עושים תצהיר שאין לכם כלל טלוויזיה ומכשיר שקיבלתם במתנה בסוף 2010 השלכתם לאשפה בתחילת 2011 ומאז אין לכם כל מקלט וכך דיווחתם לנציגת אגף הגביה. מדגישים כי נתון זה דווח בזמנו לנציגת אגף הגביה אך האגף ממשיך להטריד אתכם.
    תצהיר כזה מדפיסים ובשעות הבוקר בכל בית משפט יש עורך דין תורן שיחתום לכם על אימות חתימה על התצהיר תמורת סכום נמוך (58 ש"ח או משהו כזה). עשוים העתק מהתצהיר הזה ואת המקור שולחים לרשות השידור אגף הגביה, בדואר רשום עם אישור קבלה.
    ת.ד. 16333
    ירושלים 9116202

שומרים העתק התצהיר עם אישור הדואר.
    במקביל פונים בכתב לנציב פניות הציבור של רשות השידור, מודיעים כי לאחר שהתעלמו מהודעה שלכם אתם מעבירים תצהיר משפטי מסודר ומבקשים עזרת נציב פניות הציבור בלהביא את אגף הגביה לענות ולהתיחס להודעותיכם כנדרש בחוק ולהפסיק להטריד לאיים עליכם ולהתעמר בכם רק על בסיס הכוח השלטוני שיש לרשות ובניגוד לחובת הרשות לנהוג בתום לב ובהגינות.
    לשמור העתקים של הכל.

תגובה

קיבלתם עוד שובר תשלום, אתם נמנעים מתשלום האגרה? חושבים שאתם לא צריכים לשלם על אגרת טלויזיה? כאן הבמה לשאלותיכם בנושא רשות השידור