• שושנה

נשלח ע"ישושנה 14:40, 11 במרץ 2014

שלום עו"ד בוכובזה. אני בת 60.6 המקבלת הבטחת הכנסה מביטוח לאומי. היות ומצב כלכלי הדרדר, בשנת 2013 בסיום חוזה השכירות בדירה שהתגוררתי , עברתי להתגורר עם משפחה. הכתובת הישנה שגרתי 13 שנים השארתי כבסיס למכתבים ומקבלת מהדיירים החדשים את דברי הדואר שלי. בדירה הרשומה הנל גרה משפחה אחרת שמשלמת כדין אגרה ולא אני ובכל זאת רודפים אותי בתשלום אגרה. בשיחה עם הרשות ובהודעתי שאני כבר לא גרה בכתובת הנל נתקלתי באזניים אטומות ובטענה שאני כן חייבת לשלם היות ולא שיניתי כתובת במשרד הפנים. אגב ביררתי עם עו"ד נאמר לי שאני יכולה להשאר בכתובת הנוכחית כל עוד אין לי כתובת קבועה. האם יכולים לקחת מדירה אחת 2 אגרות?

השב
  • 18:46, 11 במרץ 2014

מעולם לא ניתן בחוק איזה סמכות לרשות השידור לפקח על רישומי הכתובות של משרד הפנים.
    לפי החוק ברגע שהודעת להם שאינך גרה שם ואין לך מקלט טלוויזיה כלל אין להם יסוד בחוק לבוא בדרישות אליך. כמובן שהחוק לא מענין אותם וכבר קבע חבר כנסת שבדק אותם שהם מתנהלים באופן הגובל בפלילים.
    אל תדברי איתם בטלפון. כתבי מכתב ושלחי בדואר רשום עם אישור קבלה. צייני שאין לך כתובת קבועה וכי רק לצורכי מכתבים כתבתך לדואר נשארה כפי שרשום במרשם התושבים. צייני כי בפועל אינך גרה שם ואיןלך כל כתובת קבועה וגםפ אם היתה לך אין לרשות השידור זכות לדרוש ממך הוכחת כתובת אלא רק לבוא לבדוק אותך אם יש בחזקתך מקלט בכתובת הרשומה במרשם התושבים.
    הדגישי כי הודעת כבר בע"פ על נתון זה שכבר אין לך כתובת קבועה וגם אין בחזקתך מקלט טלוויזיה אך אינך מקבלת תשובה ענינית אלא רק טיעונים קריים חסרי יסוד בחוק.
    בנוסף כתבי לנציב פניות הציבור במשרד מבקר המדינה. רשמי שאת פונה לרשות השידור ומיידעת אותם כחוק אך נתקלת בתשובות אינן תואמותץ את האמת ואת החוק. צייני כי אין כל סמכות לרשות השידור לדרוש ממך לעדכן את מרשם התושבים כל חודש בכתובתך הזמנית וכן אין להם כל סמכות לבדוק או להסתמך על רישומי מרשם התושבים כהוכחה למקום מגורים (זה גם לפי פסיקה). תבקשי התערבותם שיביאו לכך שיתיחסו אל המכתבים שלך לפי החוק.
    כל מכתב לשמור העתק וגם את אישור הדואר .

תגובה
  • 20:06, 11 במרץ 2014

תודה רבה לך
    הם כאלה בריונים הה?
    העניין שהם מטלפנים ולא כותבים מכתבי תשובה. אני מקליטה אותם כהוכחה לתשובתם הטלפונית. נדרשתי ע"י איש מרשות השידור באופן תוקפני שאשנה כתובת ולא אשלח לך את הוצאה לפועל. עניתי לו שאני כבר לא גרה שם ואין לי כתובת קבועה. אך הוא היה בשלו ממש בריונות.
    נציב פניות הציבור למי? תוכל לעזור לי בכתובת?
    אגב ידוע לך עד איזה גיל משלמים אגרה? אשמח לתשובה.
    תודה מראש

תגובה
  • 22:12, 11 במרץ 2014

חפשי בגוגל: משרד מבקר המדינה פניות הציבור
    בקשי את שמו המלא ואת הטלפון שלו כדי לחזור אליו. תראי שהוא מתחמק.
    תודיעי לו שהכתובת הרשומה במשרד הפנים היא כתובת למכתבים ואינה יכולה להיות הוכחה ולו לכאורה למגורים בפועל. מלבד זאת את לא חייבת לו דבר ובוודאי לא הסברים. בפעם הבאה שיתקשר תודיעי שיפנה אליך בכתב כפי שאת פנית בכתב וממתינה לתשובה מסודרת, ותסגרי את הטלפון.
    אגרה משלמים עד שמגיעים למעמד אזרח ותיק, אשה גיל 62 גבר גיל 67.

תגובה
  • 00:23, 12 במרץ 2014

תודה רבה.

תגובה

קיבלתם עוד שובר תשלום, אתם נמנעים מתשלום האגרה? חושבים שאתם לא צריכים לשלם על אגרת טלויזיה? כאן הבמה לשאלותיכם בנושא רשות השידור