תיק הוצאה לפועל - פורום אגרת טלויזיה רשות השידור

שאלה חדשה
  • ויטלי

    נשלח ע"יויטלי 03:54, 10 במאי 2014

    שלום רב! השנה 2014 הגיע לבית הורי מכתב על שם אישתי ( שאף לא הייתה גרה שם) לשלם אגרה לשנת 2014 אציין זה מכתב ראשון אי פעם מהם. שילמנו את האגרה וכעבור כמה שבועות קיבלה טלפון מעו"ד פרנקל על תיק הוצאה לפעול מטעם רשות השידור לשנים 2010-2012 על אי תשלום אגרה כולל קנסות ושכר טרחה שנפתח ב2013.תמוהה שרק אחרי שנה הם יצרו קשר בלי בעיה ולטענתם נשלח דואר רשום אמנם לכתובת נכונה בתחילת 2013( אנו גרים בדירה שכורה) אך ללא מספר דירה מכתבים אלו לא הגיעו כי יש שני כניסות לבית! ניסיתי להסביר שיש הגיון למה המכתבים לא הגיעו אך הרגשה שדיברתי עם "קירות". בשיחות אם עו"ד פרנקל כול פעם אומרים ששלחו את המכתבים לכתובות שונות פעם לבית הוריי פעם לחמתי ופעם האחרונה אמרו ששלחו לדירה השכורה שקרגע אנו גרים שם. שאלה: האם כדאי לי להגיע מול שופט ולהציג את השנוא עמ"נ להגיע לפשרה ולשם רק את סכום הקרן בלי כול הקנסות ושכר הטרחה??????

    השב
  • מנהל הפורום:בוכובזה סמדר - עו"ד ומגשרת

    סמדר בוכובזה, עו"ד,מנהל הפורום

    09:26, 12 במאי 2014

    האחריות על התשלום וקנסות סעיף 6 לתקנות רשות השידור מפרט: "אגרה שלא שולמה במועדה - ייווספו עליה קנס פיגורים והפרשי הצמדה בשיעורים אלה: עבר חודש אחד מהתאריך שנקבע לתשלום האגרה - קנס בשיעור של 10% מסכום האגרה; עברו חודשיים מהתאריך האמור - קנס בשיעור של 20% מסכום האגרה" - וכך זה ממשיך עד 50% כעבור חמישה חודשים. עוד דבר חשוב שיש לדעת לגבי האגרה: האחריות על התשלום חלה על האזרח, גם אם לא הגיעה לביתו כל בקשת תשלום. התשדירים של רשות השידור מבהירים: "לא קיבלתם חשבון אגרה? האחריות לתשלום היא שלכם. באגרה לא משחקים". המחוקק הגביל את גביית האגרה לטלוויזיה אחת ביחידת דיור אחת, גם אם מתגוררים מספר בני משפחה המשתמשים במספר מקלטים. אם המחזיק במקלט טלוויזיה מתגורר ביחידת דיור נפרדת, אפילו שהיא צמודה, עליו לשלם אגרת טלוויזיה נפרדת. יחידת דיור נפרדת היא יחידה אשר קיימת הפרדה ברורה בינה לבין יחידת האב, והיא כוללת את כל הפונקציות הנדרשות לצורך קיומה כדירה נפרדת. רק מקום בו קיימת הפרדה של ממש בין היחידות, באופן אשר מאפשרת חיים המנותקים לחלוטין מהנעשה ביחידה הצמודה (לרבות שמירה על פרטיות הדיירים), אזי ניתן יהיה לראות באלו כיחידות דיור עצמאיות. תושב שהודיע בכתב על העברת מקלט הטלויזיה שברשותו (למשל לגרושתו) או שהוא אינו מחזיק עוד בטלוויזיה (למשל כי הוא עבר לבית הוריו, לגור בחו"ל, מסיבות של אמונה) אינו אמור לשלם אגרה. אגף הגבייה של רשות השידור לא יישלח (אסור לו) דרישות תשלום לאנשים שמסרו הודעה כאמור עד לקיום ביקור בית. רשות השידור, כל עוד אין בידיה אסמכתה שהתושב מחזיק במקלט בלל או במקלט אחר, אין בסיס בדין לחיובו באגרה. וכי אין בסיס בדין גם להתניית ביטולה של האגרה במסירת כתובת מגורים בפועל (ראו פסק דין בש"א 205710/09). רשות השידור אינה יכולה להסתמך באופן עיוור על רישום הכתובת במשרד הפנים מתוך התעלמות מטיעוניו של האזרח שאין הוא גר בכתובת הרשומה המשרד הפנים.

    תגובה

קיבלתם עוד שובר תשלום, אתם נמנעים מתשלום האגרה? חושבים שאתם לא צריכים לשלם על אגרת טלויזיה? כאן הבמה לשאלותיכם בנושא רשות השידור