חובות עבר - פורום אגרת טלויזיה רשות השידור

שאלה חדשה
  • עדן

נשלח ע"יעדן 19:56, 27 באוגוסט 2014

שלום, היום התקשרו אלי ממשרד עו״ד ואמרו לי שיש לי חוב לרשות השידור בסך 1800 ש״ח (כולל ריבית ושכר טרחה) על טלוויזיה שקניתי, מאמצע שנת 2011 ועד סוף 2012, ונפתח נגדי תיק בהוצל״פ. בדקתי מהי האגרה המקורית שהייתי אמור לשלם והיא 560 ש״ח על תקופה זו. כשנכנסתי לאתר רשות השידור לברר מהי האגרה שאני אמור לשלם על שנים 2013 ו-2014 (אגרה יחסית עד 1.8 אם הבנתי נכון) נוכחתי שגם חוב זה תפח מ-586 ש״ח ל-973 ש״ח. זו הפעם הראשונה שמישהו פונה אלי בעניין החוב הזה (לא קיבלתי מכתב אחד מרשות השידור בכל התקופה הזו). אני מוכן ורוצה לשלם את האגרה המקורית, אך לשלם 140% יותר נראה לי ממש מוגזם. האם את יודעת אם אפשר בכלל להגיע לפשרה בעניין הזה? תודה

השב
  • מנהל הפורום:בוכובזה סמדר - עו"ד ומגשרת

מנהל הפורום,מנהל הפורום

15:50, 28 באוגוסט 2014

1. בהחלט ממליצה פשרה, תנסי...בהצלחה

2.לפי חוק רשות השידור, התשכ"ה-1965, המחזיק במקלט טלוויזיה ישלם אגרה שנתית לרשות השידור (379 ש"ח לשנת 2011). כוונת המחוקק בהטלת האגרה הינה לממן באמצעות האגרה את השירותים שנותנת רשות השידור, קרי, לממן את תכני השידור שהמחזיק במקלט טלוויזיה יכול לצפות בהם באמצעות המכשיר. המדובר בתשלום חובה, המכיל רכיב של מס ורכיב של מחיר, הנגבה בגין שידורי הטלוויזיה שמספקת רשות השידור. המחוקק ביקש להטיל את החיוב באגרה על מי שמחזיק במכשיר טלוויזיה ועשוי ליהנות משידורי הטלוויזיה. אדם המחזיק במקלט טלוויזיה מחויב בתשלום אגרה גם כאשר הוא איננו הבעלים של הטלוויזיה (הטלוויזיה שייכת למישהו אחר, למשל לחבר או למשכיר הדירה). כמו כן, חובת תשלום האגרה מוטלת גם אם מחזיק המקלט מחובר לכבלים ואפילו שהוא אינו יכול לקלוט שידורים אלא באמצעות כבלים.

תגובה

קיבלתם עוד שובר תשלום, אתם נמנעים מתשלום האגרה? חושבים שאתם לא צריכים לשלם על אגרת טלויזיה? כאן הבמה לשאלותיכם בנושא רשות השידור