לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
גטיה מרים

תשלום חוב לאגרת רשות השידור

עוקל לי החשבון סך 2300 שקל חוב לאגרת טלויזיה משנת 2011 - 2014,שילמתי תחוב כדי שאוכל להוריד תעיקול שלצערי לא היה אמור להיות כי לא קיבלתי שום התרעה לגבי זה.בנוספ הם טוענים שיש עדין חוב של 6400 שקל על שנים 2004 - 2010 שלא קיבלתי שום אגרה לתשלום,התגרשתי בשנת 2004 המקלט הראשון נקנה 2013 ויש חשבונית.בנוספ אני נכה ביטוח לאומי 75%רוצה לדעת אם מגיע לי הנחה ומה עושים האם יש חוק התיישנות?תודה רבה

עו"ד סמדר בוכובזה

החוק קובע שיעורים שונים לפטורים והנחות בתשלום האגרה. מקבלי הבטחת הכנסה פטורים מתשלום בשיעור של 100%, בתי מלון שבבעלותם עד 130 מקלטים זכאים לפטור של 75% ומקבלי השלמת הכנסה, מוסדות חברתיים או בתי מלון שברשותם 131 מקלטים ויותר זכאים לפטור של 50%. חשוב להדגיש כי החל משנת 2011 אזרחים ותיקים פטורים מחובת תשלום אגרה לרשות השידור א. מי זכאי לפטור מלא? בתקנות רשות השידור (אגרות, פטורים, קנסות והצמדה), התשל"ד-1974, נקבע, בין השאר, פטור מאגרה על החזקת מקלט בידי - 1. אדם עיוור - העיוורים מקבלים פטור מתשלום האגרה מהמועד שבו הונפקה להם תעודת העיוור של משרד הרווחה. 2. אדם חרש-אילם (חרש-אילם הוא אדם עם ירידה בשמיעה של 70 דציבל ויותר באוזן הטובה) ראו את הטופס. 3. מקבל קצבת הבטחת הכנסה מהמוסד לביטוח לאומי, שאינו מקבל קצבה נוספת, ובתנאי שהוא עומד בשלושת התנאים הבאים: o א. אזרח המקבל הבטחת הכנסה נכון ליום בקשת ההנחה. o ב. אזרח שהיה זכאי להבטחת הכנסה בחודש דצמבר 2002. o ג. החל מחודש מאי 2004 לא היתה לאזרח הפסקה מזכאות להבטחת הכנסה של 6 חודשים רצופים. שימו לב, הזכאים יקבלו את הפטור לפי רשימה שתועבר מהמוסד לבטוח לאומי לרשות השידור. 4. אזרחים וותיקים (משרד האוצר נושא השנה בתשלום האגרה עבור האזרחים הוותיקים ועל כן אין הם נדרשים לשלם את חלקם באגרה). 5. אוכלוסיית נכים שמשרד הביטחון ומשרד האוצר מופקדים על רווחתן. (נכים אלו אינם פטורים מתשלומי אגרת טלוויזיה, אבל משרד הביטחון ומשרד האוצר ממנים עבורם מתקציבם את האגרה). ב. מי זכאי לפטור חלקי? מקבלי קצבה, הכוללת תוספת השלמת הכנסה הניתנת על ידי המוסד לבטוח לאומי, זכאים ל-50% הנחה בתשלום האגרה. הזכאים יקבלו את הפטור לפי רשימה שתועבר מהמוסד לבטוח לאומי לרשות השידור. ג. כיצד פונים לקבלת הפטור? את הטפסים הבאים יש לשלוח לאגף הגביה. ת"ד 16333, ירושלים, 91162: 1. טופס תעודה רפואית חתום על ידי רופא מומחה בתחום אף, אוזן גרון או צילום תעודת עיוור. 2. מכתב בקשה לפטור. 3. צילום תעודת זהות.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום אגרת טלויזיה רשות השידור