טלויזיה ללא חיבורים - פורום אגרת טלויזיה רשות השידור

שאלה חדשה
  • ניסן

    נשלח ע"יניסן 15:34, 27 בינואר 2013

    היי אני התנתקתי מחברות הכבלים ואין לי עידן פלוס. אני משתמש במסך הטלויזיה כמסך מחשב גדול. האם אני עדיין צריך לשלם את האגרת טלויזיה ? תודה

    השב
  • 16:31, 27 בינואר 2013

    החוק קובע שממש לא משנה אם אתה משתמש במכשיר לקליטת שידורי טלויזיה או לא. עצם העובדה שיש למכשיר מקלט (tuner)ולכן הוא מסוגל לקלוט, מחייבת אותך באגרה. מה שניתן לעשות הוא להסיר את המקלט מתוך המכשיר (בעלות נמוכה למדי אצל כל טכנאי טלויזיה), לקבל אישור על כך שהמקלט הוצא מתוך המכשיר וזהו - חוקית אתה מסודר. (אם מישהו ישאל תראה את הקבלה ואת המקלט וזהו).

    תגובה
  • 18:31, 27 בינואר 2013

    דני, דבר המצאות רכיב הטיונר במכשיר הטלויזיה כבר לא מספיק על מנת לעמוד במבחן הפונקציונליות, מאחר ורשות השידור בעצמה ביטלה ב-2011 את השידור האנלוגי ולכן על מנת לקלוט שידורי טלויזיה יש צורך בממיר, או של הכבלים/ לווין או של עידן פלוס, ולכן מכשיר שאינו מחובר לממיר אינו מהווה "מקלט טלויזיה" על פי לשון החוק. ראה פסק דין "קולנוע חדש".

    תגובה
  • 10:07, 29 בינואר 2013

    לו רק ה"על פי לשון החוק" היה מעניין אותם. אני נמצאת עם רשות השידור במאבק זהה, נראה לך שמעניין אותם? התשובה היא לא.
    יש להם שתי טענות-
    האחת- יש למוניטור יכולת קליטה פוטנציאלית עתידית והם לא יכולים לפקח עלייך מתי תחליטי כן להתחבר לכבלים לדוגמא (על אותו עיקרון שזה מאוד "הגיוני" לשים אותי בכלא על החזקת סכין במטבח כי יש לי יכולת פוטנציאלית לדקור מישהו)
    השנייה- פסק דין "קולנוע חדש" התקבל בבית משפט שלום ולא בעליון, לכן הוא לא מהווה תקדים מחייב, ולכן אם את רוצה ללכת איתם ראש בראש, צריך להגיע איתם עד לבית המשפט ולקוות שלא תצטרכי נוסף על האגרה+קנסות גם לשלם הוצאות משפט, כי זה נדיר לזכות מולם.
    אני אישית מזועזעת מהביריונות שלהם.

    תגובה
  • 19:35, 29 בינואר 2013

    מאיה שלום,

    נראה לי שאני נמצא במסלול דומה מול רשות השידור,
    האם את יכולה לפרט יותר
    באיזה בית משפט מגישים את תביעה (או אולי טביעה) ?
    האם הם שלחו לך מסמך רישמי כלשהו המפרט את טענותיהם?
    או כל דבר שיכול לעזור

    תודה

    רועי

    תגובה
  • 20:15, 29 בינואר 2013

    הי רועי,
    לא שלחו אלי מכתב, רק את דרישת התשלום הדרקונית שלהם. עד כה ניסיתי בדרכי שלום לשוחח עם משרד עורכי הדין בטלפון, הבעייה היא שווכחנית גדולה אני לא, כך שאם לא ילך בדרכי שכנוע (לאחר ששלחתי להם מכתב יפה ומתרפס...) אני כנראה אבלע את הצפרדע ואמשיך הלאה, לא בשבילי תביעות ועיקולים.
    אתה יכול להתעניין בנעשה עד כה באינטרנט, זה מה שאני עשיתי, ובכל כתבה או פסק דין שקראתי הזדעזעתי מההתנהלות מחדש.
    להלן הממצאים:
    http://www.themarker.com/advertising/1.1906827
    http://technation.themarker.com/1.1894229
    ועוד אחד קטן לקינוח:
    http://www.mako.co.il/news-israel/local/Article-8819cd0edde3c31004.htm

    בכל מקרה אין לי מושג כיצד מגישים תביעה, אני גם חושבת שיש להם מנגנון של עיצום כספי מנהלי, משמע שהם מחייבים אותך בתשלום ללא אפשרות להליך משפטי (כן כן... זה חוקי...).
    בקיצור, שיהיה בהצלחה, אני כנראה אוציא את הטיונר מהמסך כדי שלא יחייבו אותי בעתיד, אבל על העבר אני כנראה אוותר.

    תגובה
  • 19:09, 30 בינואר 2013

    לא, אך בקש פטור בנסיבות העניין
    פנה לרשות במייל לצורך כך

    תגובה

קיבלתם עוד שובר תשלום, אתם נמנעים מתשלום האגרה? חושבים שאתם לא צריכים לשלם על אגרת טלויזיה? כאן הבמה לשאלותיכם בנושא רשות השידור