שאלה לגבי תשובה שקיבלתי מרשות השידור.. - פורום אגרת טלויזיה רשות השידור

שאלה חדשה
  • איתי

נשלח ע"יאיתי 18:20, 10 ביוני 2013

שלום! פרסמתי כאן בפורום שאלה מתאריך 29.5 הסדרתי את כל החובות שלי לרשות השידור וגם למשרד עו"ד על השכר טרחה.. שלחתי מייל לרשות השידור שבו רציתי לברר מה אני עושה במקרה שבו אני רוצה להוציא את הטלוויזיה מהבית מכמה סיבות (לא בשימוש,לא מעוניין לשלם סתם אגרה וכו') והתשובה שקיבלתי הייתה כזו: "איתי בוקר טוב כאשר תוציא את הטלוויזיה מביתך,עליך להודיע בכתב את התאריך שהוצאת את הטלוויזיה מביתך ולאן הועברה. שבת שלום איילת" מזה לאן הועברה?!? אני רוצה לזרוק אותה לזבל! אין לי מה לעשות איתה... מה אני עושה במקרה כזה? הם בטח יחשבו שאני מרמה ולא רוצה לשלם ולא יעזבו אותי בשקט... תודה רבה!!

השב
  • מנהל הפורום:בוכובזה סמדר - עו"ד ומגשרת

סמדר בוכובזה,מנהל הפורום

10:23, 17 ביוני 2013

תושב שהודיע בכתב על העברת מקלט הטלויזיה שברשותו (למשל לגרושתו) או שהוא אינו מחזיק עוד בטלוויזיה (למשל כי הוא עבר לבית הוריו, לגור בחו"ל, מסיבות של אמונה) אינו אמור לשלם אגרה. אגף הגבייה של רשות השידור לא יישלח (אסור לו) דרישות תשלום לאנשים שמסרו הודעה כאמור עד לקיום ביקור בית. רשות השידור, כל עוד אין בידיה אסמכתה שהתושב מחזיק במקלט בלל או במקלט אחר, אין בסיס בדין לחיובו באגרה. וכי אין בסיס בדין גם להתניית ביטולה של האגרה במסירת כתובת מגורים בפועל (ראו פסק דין בש"א 205710/09). רשות השידור אינה יכולה להסתמך באופן עיוור על רישום הכתובת במשרד הפנים מתוך התעלמות מטיעוניו של האזרח שאין הוא גר בכתובת הרשומה המשרד הפנים.
    נ.ב.
    תציין בכתב בדואר רשום באישור מסירה, באיזה פח זבל זרקת את המכשיר:) תצלם....ליתר ביטחון- כראייה
    בהצלחה

תגובה

קיבלתם עוד שובר תשלום, אתם נמנעים מתשלום האגרה? חושבים שאתם לא צריכים לשלם על אגרת טלויזיה? כאן הבמה לשאלותיכם בנושא רשות השידור