תשלום קנסות - פורום אגרת טלויזיה רשות השידור

שאלה חדשה
  • ענת

נשלח ע"יענת 18:19, 17 ביוני 2013

שלום רב, קנינו טלוויזיה בתחילת 2013. הודענו על כך לרשות השידור, כנדרש, עוד בחודש ינואר. מאז לא שמענו מהם. אתמול קיבלנו דרישה לתשלום הכוללת קנס של 50% בגין אי תשלום במועד. הבנתי שאין להם חובה לשלוח מכתב לאזרח, אולם גם אם היינו רוצים לשלם את החוב במועד (1.1.13)- לא היינו יכולים, כיון שהטלוויזיה נקנתה רק בתאריך זה. כמו כן, בתשלום בטלפון ו/או באתר האינטרנט יש צורך במספר לקוח, שאותו לא היה לנו עד לקבלת המכתב אתמול. ניסיתי לברר מה מספר הלקוח שלנו במוקד הטלפוני של הרשות, אך הם אומרים שאי אפשר לדעת לפי תעודת זהות. כלומר, גם אם היינו יודעים שעלינו לפנות אקטיבית ולשלם את האגרה- לא היינו יכולים לעשות זאת! האם יש מה לעשות בנושא? תודה

השב
  • מנהל הפורום:בוכובזה סמדר - עו"ד ומגשרת

סמדר בוכובזה,מנהל הפורום

08:51, 18 ביוני 2013

האחריות על התשלום וקנסות
    סעיף 6 לתקנות רשות השידור מפרט: "אגרה שלא שולמה במועדה - ייווספו עליה קנס פיגורים והפרשי הצמדה בשיעורים אלה: עבר חודש אחד מהתאריך שנקבע לתשלום האגרה - קנס בשיעור של 10% מסכום האגרה; עברו חודשיים מהתאריך האמור - קנס בשיעור של 20% מסכום האגרה" - וכך זה ממשיך עד 50% כעבור חמישה חודשים.
    עוד דבר חשוב שיש לדעת לגבי האגרה: האחריות על התשלום חלה על האזרח, גם אם לא הגיעה לביתו כל בקשת תשלום. התשדירים של רשות השידור מבהירים: "לא קיבלתם חשבון אגרה? האחריות לתשלום היא שלכם. באגרה לא משחקים".

תגובה
  • 10:48, 18 ביוני 2013

זה לא קצת אידיוטי, כל גוף אחר במדינה שדורש תשלום שולח חשבון כמו עיריה ,חברת חשמל, תאגיד מים. למה האזרח צריך לרדוף אחריהם,גם אני קבלתי דרישה לתשלום קנס למרות שאת ההודעה המקורית לא קבלתי כלל, פניתי אליהם והתשובה הסתמית שלהם זה החוק,הנציגה הייתה חסרת סבלנות - שירות מגעיל.
    ברגע שקבלתי שלמתי את סך האגרה 356 שקל.עכשיו הם שולחים לי מכתב לגשת לדואר לקבל הפרש של 109 שקל
    כלומר אני משלם למחצית ראשונה 247 שקל במקום 178 שקל וביולי עליי לשלם עוד 187 שקל.כל השיטה די דבילית.מסחטה של כסף על שירות ציבורי קלוקל

תגובה

קיבלתם עוד שובר תשלום, אתם נמנעים מתשלום האגרה? חושבים שאתם לא צריכים לשלם על אגרת טלויזיה? כאן הבמה לשאלותיכם בנושא רשות השידור