דרישה לתשלום שתי אגרות טלוויזיה לאותה דירה - פורום אגרת טלויזיה רשות השידור

שאלה חדשה
 • יעקב

  נשלח ע"ייעקב 19:23, 9 ביולי 2013

  אני גר עם גרושתי שהיתה אישתי באותה דירה כשהיינו נשואים, קיבלנו עכשיו שתי אגרות לתשלום ופניתי לרשות בנדון והתבקשתי לשלוח אליהם את הסכם הגרושין!!! הסברתי לה שזה לא קשור ובלי שום קשר להיותינו גרושים או נשואים או סתם חיים יחד אז התשלום של האגרה היא בגין בית בישראל ולא בגין היותך בן אדם. נא עזרתכם בנדון, מה עלי לעשות כדי לבטל אגרה אחת.

  השב
 • מנהל הפורום:בוכובזה סמדר - עו"ד ומגשרת

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  09:05, 11 ביולי 2013

  המחוקק הגביל את גביית האגרה לטלוויזיה אחת ביחידת דיור אחת, גם אם מתגוררים מספר בני משפחה המשתמשים במספר מקלטים. אם המחזיק במקלט טלוויזיה מתגורר ביחידת דיור נפרדת, אפילו שהיא צמודה, עליו לשלם אגרת טלוויזיה נפרדת. יחידת דיור נפרדת היא יחידה אשר קיימת הפרדה ברורה בינה לבין יחידת האב, והיא כוללת את כל הפונקציות הנדרשות לצורך קיומה כדירה נפרדת. רק מקום בו קיימת הפרדה של ממש בין היחידות, באופן אשר מאפשרת חיים המנותקים לחלוטין מהנעשה ביחידה הצמודה (לרבות שמירה על פרטיות הדיירים), אזי ניתן יהיה לראות באלו כיחידות דיור עצמאיות.

  תושב שהודיע בכתב על העברת מקלט הטלויזיה שברשותו (למשל לגרושתו) או שהוא אינו מחזיק עוד בטלוויזיה (למשל כי הוא עבר לבית הוריו, לגור בחו"ל, מסיבות של אמונה) אינו אמור לשלם אגרה. אגף הגבייה של רשות השידור לא יישלח (אסור לו) דרישות תשלום לאנשים שמסרו הודעה כאמור עד לקיום ביקור בית. רשות השידור, כל עוד אין בידיה אסמכתה שהתושב מחזיק במקלט בלל או במקלט אחר, אין בסיס בדין לחיובו באגרה. וכי אין בסיס בדין גם להתניית ביטולה של האגרה במסירת כתובת מגורים בפועל (ראו פסק דין בש"א 205710/09). רשות השידור אינה יכולה להסתמך באופן עיוור על רישום הכתובת במשרד הפנים מתוך התעלמות מטיעוניו של האזרח שאין הוא גר בכתובת הרשומה המשרד הפנים.

  תגובה
 • 15:10, 11 ביולי 2013

  תודה על המענה, אבל עכשיו כיצד אני פונה לרשות לביטול אחד התשלומים ואיזה מסמכים עלי להמציא, מכיוון שהטלפנית בקשה שאני אשלח הסכם גרושין שבו רשום ששנינו גרים באותה דירה!!!???

  תגובה

קיבלתם עוד שובר תשלום, אתם נמנעים מתשלום האגרה? חושבים שאתם לא צריכים לשלם על אגרת טלויזיה? כאן הבמה לשאלותיכם בנושא רשות השידור