אין טלוויזיה אבל יש מחשב ורדיו - פורום אגרת טלויזיה רשות השידור

שאלה חדשה
  • ורוניקה

נשלח ע"יורוניקה 08:42, 17 ביולי 2013

שלום, אם אין טלוויזיה בבית אבל יש מחשבים נייחים וניידים ללא כרטיס טלוויזיה (לא ניתן לחבר אנטנה ולקלוט שידורים), ויש גם שעון מעורר עם רדיו מובנה. האם גם במצב כזה צריך לשלם אגרה? כבר כמה פעמים שלחתי פקסים ומיילים לרשות השידור עם הצהרה שאין ברשותי טלוויזיה והם עדיין ממשיכים להטריד אותי בדרישות תשלום. אני רוצה להזמין את הפקח שלהם שיבוא ויראה שאין טלוויזיה בבית, אך אני חוששת שימציא לי חובת תשלום בגלל המחשבים והרדיו. מה עושים???

השב
  • מנהל הפורום:בוכובזה סמדר - עו"ד ומגשרת

סמדר בוכובזה, עו"ד,מנהל הפורום

09:27, 17 ביולי 2013

שם תוכן הודעה:
    מסך טלוויזיה משמש כצג בלבד - אינו מחובר לכבלים, ללוויין או לממיר עיד"ן פלוס
    אם רכשתם מסך טלוויזיה, והוא משמש כצג בלבד - אינו מחובר לכבלים, ללוויין או לממיר עיד"ן פלוס - אינכם צריכים לשלם אגרה. עם זאת, עליכם להיות אקטיביים בעניין, ולא להמתין לדרישת התשלום. הנה כמה פעולות שכדאי לכם לנקוט:
    • פנו בכתב לרשות השידור, והודיעו כי רכשתם טלוויזיה, אך היא אינה משמשת מקלט לשידורי טלוויזיה, אלא אך ורק צג שמחובר למחשב.
    • ציינו בפנייתכם לרשות כי החל ממארס 2011 אין יותר שידורים אנלוגיים בישראל, ולכן המסך שברשותכם אינו יכול לשמש מקלט - למעט מסכים שבהם ממיר עיד"ן מובנה. כדאי להזכיר באותו עניין גם את פסק הדין בתיק של קולנוע חדש בע"מ נגד רשות השידור (ראו פירוט בכתבה).
    • במכתבכם לרשות השידור, בקשו שיגיע טכנאי-בודק מטעם הרשות כדי לאמת את ההצהרה שלכם. כמובן, כדאי שתהיו מוכנים לבדיקה כשהטכנאי יגיע לביתכם.
    בנוסף, במקרה שמכשיר הטלוויזיה שברשותכם התקלקל או נפטרתם ממנו, הודיעו על כך בכתב לרשות השידור ודרשו להפסיק לשלם את אגרת הטלוויזיה.

תגובה

קיבלתם עוד שובר תשלום, אתם נמנעים מתשלום האגרה? חושבים שאתם לא צריכים לשלם על אגרת טלויזיה? כאן הבמה לשאלותיכם בנושא רשות השידור