חוקיות תביעת חוב - פורום אגרת טלויזיה רשות השידור

שאלה חדשה
  • ליאור

נשלח ע"יליאור 21:55, 20 ביולי 2013

קיבלתי כתב תביעה מעו"ד על חוב לרשות השידור, שאלתי היא בשני חלקים: 1. כתב התביעה הגיע לתיבת הדואר שלי שלושה חודשים לאחר תאריך החתמתו. זאת ועוד, הוא מצטט מכתב אזהרה שנשלח אליי בדואר רשום לפני כחצי שנה, שלא הגיע מעולם. האם חוקי? האם יש לי עילה לתביעה נגד משרד עוה"ד? 2. מצוטט חוב בן שלוש שנים, איני מבין מאיפה הגיע דווקא מספר השנים הזה. מהיכן יודעת רשות השידור האם ומתי רכשתי מקלט טלוויזיה? האם קיימת דרך חוקית שיקבלו אינפורמציה כזו אם לא דיווחתי על רכישה? כמו כן, האם עליי להוכיח את חפותי במקום שהם יוכיחו את אשמתי?

השב
  • מנהל הפורום:בוכובזה סמדר - עו"ד ומגשרת

מנהל הפורום,מנהל הפורום

08:42, 21 ביולי 2013

מה קורה אם הגיע מכתב מעו"ד?
    תקבלו שובר לתשלום. לרוב, משרדי עו"ד מגישים ישר תביעה בסכום קצוב בהוצל"פ, כך שעלייך להגיב תוך 30 יום. אם לא תשלמו או תגיבו, תגלו שעיקלו לכם את חשבון בנק, שהוטלו עליכם הגבלות בבנק ישראל ושאר סנקציות מטורפות.
    הייתי ממליצה בדחיפות להגיש התנגדות לתובענה בטרם יחלפו 30 ימים (אם יחלפו - תצטרכי בקשה להארכת מועד) עיכוב הליכים,
    אולי יש מקום להגיש בקשה למתן פס"ד הצהרתי המורה על אי קיומה של טלוויזיה משנת x,
    בהצלחה
    נ.ב. נטל ההוכחה מוטל על האזרח!

תגובה

קיבלתם עוד שובר תשלום, אתם נמנעים מתשלום האגרה? חושבים שאתם לא צריכים לשלם על אגרת טלויזיה? כאן הבמה לשאלותיכם בנושא רשות השידור