הודעה מוקדמת לגבי חוב אגרת הטלויזיה - פורום אגרת טלויזיה רשות השידור

שאלה חדשה
  • נטלי

נשלח ע"ינטלי 21:33, 27 ביולי 2013

שלום. לפני כמה ימים קיבלנו מכתב מעו"ד שיש לנו 30 יום לתשלום חוב וגם שכר טירחה של עו"ד. בינואר שינינו כתובת במשרד הפנים לכתובת חדשה, היינו צריכים לשנות אותה לפני כמה שנים. שאלה שלי: כמה מכתבים צריכים לשלוח וכמה מהם הן בדואר רשום במקרה שלנו לפני ששולחים את החוב לעו"ד. ועוד שאלה: מישהו התקשר וב2013 ושאל אם יש לנו טלויזיה, לאמא שלי שלא כל כך דוברת עיברית , ולפי זה קבעו שיש לנו חוב משנת 2011, כמה זה חוקי בכלל לפי שיחת טלפון לקבוע חוב? המון תודה על עזרתך

השב
  • מנהל הפורום:בוכובזה סמדר - עו"ד ומגשרת

מנהל הפורום,מנהל הפורום

13:22, 28 ביולי 2013

קיבלתי דרישת חוב בדואר בלי שדיברו איתי בכלל. היתכן?
    לא. אסור לרשות השידור לשלוח דרישת חוב בלי לוודא שיש טלוויזיה בבית, כך קבע היועץ המשפטי לממשלה: מדובר במכתב גישוש בנוסח: "אם אתה מחזיק במקלט טלוויזיה דע שעלייך לשלם את האגרה.

שילמתי לרשות השידור ורק אחרי כן קיבלתי מכתב מעו"ד. אני חייב לשלם להם שכר טרחה?
    לא. אך דאגו שברשות השידור ובמשרד ידעו ששילמתם. הם לא ירדפו אחריכם על שכר טרחה. מה שכן, הם עשויים לרדוף אחריכם בשל קנסות פיגורים - אבל נהלו את הדיון מול רשות השידור.

תגובה
  • 17:59, 28 ביולי 2013

אכן חייבים לשלוח התראה וגם לוודא שאכן יש מקלט טלבייה בבית (ועדיין יש להתווכח מה פירוש "מקלט טלביזיה" לעומת "מכשיר טלביזיה".
    אבל ממתי החוק מחייב את רשות השידור? אגף הגביה ושלוחיו עוכרי הדין המבזים בכך את המקצוע פועלים ללא בושה גם בהתעלמות מהחוק. מי ששלח את המכתב יודע שמעולם לא נעשה נסיון לבדוק אם באמת אתם חייבים בתשלום, אבל הניסוח המאיים הזה נועד להלך איימים כדרך אחרוני הפושעים הסחטנים בעולם התחתון. הבעיה שהחוק נותן בידי עוכרי דין מסוג זה את האפשרות לנקוט בהליכים ולמרר חיי אנשים גם בלא שהם חייבים בתשלום, וללא סנקציות נגדם על פעולות אלו.

תגובה

קיבלתם עוד שובר תשלום, אתם נמנעים מתשלום האגרה? חושבים שאתם לא צריכים לשלם על אגרת טלויזיה? כאן הבמה לשאלותיכם בנושא רשות השידור