רשות השידור- הוצל"פ - פורום אגרת טלויזיה רשות השידור

שאלה חדשה
  • ליבי

נשלח ע"יליבי 15:14, 28 ביולי 2013

שלום, קיבלתי מכתב הוצל"פ מעו"ד של רשות השידור. מעולם לא קיבלתי פניה כלשהי לתשלום ואין בכוונתי להתחמק מתשלום, אך מדוע הפניה האגרסיבית המאיימת הזו לגבי הוצל"פ. אני מעוניינת לשלם, אך ממש לא לשלם קנסות והצמדה וכו'. כיצד אני אמורה להתקדם מולם? תודה רבה

השב
  • מנהל הפורום:בוכובזה סמדר - עו"ד ומגשרת

סמדר בוכובזה, עו"ד,מנהל הפורום

15:30, 28 ביולי 2013

שם תוכן הודעה:
    שלום רב,
    לא ברור מפנייתך, האם נפתח נגדך תיק הוצל"פ או טרם...

נמאס מחובות? הוצאה לפועל ?! פשיטת רגל?
    עיקולים? הגבלת רישיון נהיגה?! עיכוב יציאה מן הארץ?
    יש פתרון!!
    משרד עו"ד סמדר בוכובזה - צלצל עכשיו !
    טל': 050-6784978 , 077-3311153

תגובה
  • מנהל הפורום:בוכובזה סמדר - עו"ד ומגשרת

סמדר בוכובזה, עו"ד,מנהל הפורום

15:32, 28 ביולי 2013

שם תוכן הודעה:
    להלן ההלכה:
    מס שלא בסמכות:
    פס"ד זנדברג נ' רשות השידור ואחרים חוק רשות השידור מסמיך את הועד המנהל של רשות השידור להטיל אגרה, ולקבוע תשלום ריבית, הפרשי הצמדה וקנס פיגורים במקרה
    של אי תשלום. 1985 חוקק חוק יציבות מחירים במצרכים ובשירותים חוק היציבות קבע כי תחול הקפאה על מחיר המשתלם עבור שירות הניתן על פי דין, וניתן להעלות מחיר רק באישור שר האוצר. חרף זאת, המשיכה רשות השידור להעלות את סכומי האגרות ללא אישור שר האוצר. הדבר
    נעשה על יסוד עמדת רשות השידור, כי האגרה היא מס. 1. דרכי הפרשנות של חוק, גם חוק מיסוי. מתחילים בפן הלשוני ואז פונים לפרשנות והיא צריכה להגשים את תכלית החקיקה, ואת המטרות שעמדו לעיני המחוקק.
    2. חוק התשריר מול חוק היציבות- המסקנה, כי על פי תכליתו, חוק התשריר לא נועד לאפשר הטלת קנס פיגורים על פיגור בתשלום האגרות.נקודת המוצא הפרשנית הינה כי על הפרשן לשאוף להרמוניה נורמטיבית. הנורמות החקוקות השונות יוצרות מערכת אחת, השואפת להרמוניה פנימית השאיפה של הפרשן להבטיח הרמוניה אופקית, לפרש שתי ללא סתירה ביניהן. נעדיף את הפירוש שיוצר הרמוניה בין החוקים, על פני הפירוש, המעלה ניגוד ביניהם.
    3. לא ניתן לדרוש קנס ופיגורים לפי חוק התשריר כי זה נוגד את חוק היציבות.

תגובה
  • 16:15, 28 ביולי 2013

הם איימו בהוצאה לפועל וברגע שיצרתי איתם קשר כתוצאה מהמכתב ששלחו אליי אמרו שזה מוקפא.
    אני מבינה מדברייך שהם אמורים לבטל לי את הקנסות והפיגורים ולחייב אותי על הקרן בלבד?

תודה

תגובה

קיבלתם עוד שובר תשלום, אתם נמנעים מתשלום האגרה? חושבים שאתם לא צריכים לשלם על אגרת טלויזיה? כאן הבמה לשאלותיכם בנושא רשות השידור