מה עושים במיקרה כזה - פורום אגרת טלויזיה רשות השידור

שאלה חדשה
  • שירה

נשלח ע"ישירה 23:57, 29 בספטמבר 2013

היי אני גרה לבד ,קניתי טלויזיה לפני חודש ..הדירה בבעלות דודתי שבחו"ל -היא שילמה אגרה ומשלמת כל שנה ,היא תחזור רק בעוד כשנה לערך הכי פחות והשאילה לי את הדירה. בת.ז אני גרה עם הוריי שגם הם משלמים אגרה -מכתב לבית הוריי הגיע. יש לציין למי שלא הבין!מדובר ב2 דירות שונות לא!! יחידות דיור,רחוב שונה ,עיר שונה,טלפון.הכל. קיבלתי מכתב כמו כולם-עכשיו אם אני משלמת כאילו שילמו פעמיים,יש לציין שאני לא יודעת ת.ז ולאן לשלוח מכתב או לשלם בכלל-ואם אני אשלם האגרה כל שנה משולמת ע"י דודתי אוטמוטית בהוראת קבע-משמע כאילו פעמיים. את המכתב קיבלתי לבית הוריי ששם אינני מתגוררת כאמור,ואני לא יודעת מה עושים כי אין לי את הת.ז של דודתי ולא משיגה אותה ,גם מחוסר זמן ,גם שעון הפוך,וגם יוצא לי לדבר איתה פעם בשבועיים אבל אני בטוחה שהאגרה משולמת על ידה כי זו הוראת קבע. השאלה מה לטעון ולאיפה? או לשלם?למרות שזה סכום לא מבוטל בשבילי?..

השב
  • 05:26, 30 בספטמבר 2013

את לא צריכה לשלם כי דודתך כבר משלמת , לא להתייחס להצעה המיוחדת
    מלכודת

תגובה
  • 06:02, 30 בספטמבר 2013

מה הכוונה מלכודת??והאם אם אני ממשיך להתגורר בדירה בהנחה שדודתי משלמת אני פטורה למרות שמכשיר הטלויזיה שלי?

תגובה
  • 06:51, 30 בספטמבר 2013

כן תשלום הוא על הדירה לא על מי שגר בא ,ודודתך שרשומה שם כבר משלמת
    המכתב שנשלח הוא שיטת מצליח , זאת לא דרישת תשלום , נראת כמו אבל לא ,

תגובה
  • 06:56, 30 בספטמבר 2013

זה משהו שרשות השידור רשם בדף הפייסבוק שלהם בגלל לחץ הפונים בשאלות

אגף הגבייה ברשות השידור הפיץ בימים אחרונים מאות אלפי מכתבים לאיתור אזרחים המחזיקים טלוויזיה ומחוברים לממיר (גם פנימי). זה בין היתר כדי ליישר קו ולהודיע לאזרחים רבים שלא יודעים על החוק שאם הם מחזיקים מקלט - שישלמו. זה הכל. בלי איומים ובלי סנקציות ובלי דרמות.
    כבר יומיים שאני מנסה להסביר לאלפים ששולחים אליי מיילים - אם אתם לא מחזיקים מקלט, תזרקו את ההודעה לפח! כן, לפח!

אז הנה עוד פעם: מי שלא מחזיק TV, גר אצל ההורים שגם ככה משלמים, נמצא בחו"ל וההורים קיבלו מכתב במקומו, או מכל סיבה אחרת וחוקית חושב שהוא לא נכנס לקטגוריה של משלם אגרה - שיזרוק את המכתב לפח. אף אחד לא מאיים עליו (נשבע לכם).

תגובה

קיבלתם עוד שובר תשלום, אתם נמנעים מתשלום האגרה? חושבים שאתם לא צריכים לשלם על אגרת טלויזיה? כאן הבמה לשאלותיכם בנושא רשות השידור