אגודה שיתופית-יחידת דיור - פורום אגודות שיתופיות

• שלמה נשלח ע"ישלמה 10:44, 21 בנובמבר 2012

בהמשך לשאלתי מיום 19/11 אבקש להבהיר שאת תשלום הארנונה אני משלם בנפרד למועצה המקומית והחשבון שהאגודה שולחת לי כולל מס וועד ומים, שאלתי היא האם אני חייב לשלם לוועד או לשלם רק את חשבון המים? היות ואני שוכר רק יחידת דיור בכפר ואינני בעל הזכויות בקרקע! תודה.

השב
  • מרדכי שחם, עו"ד

20:33, 21 בנובמבר 2012

שלום רב!
    מתוך כלל השירותים המוניציפאליים בשטח המועצה האזורית, מוסמכת המועצה להקצות חלק מ"סל-השירותים" - לנתינתם ע"י "הוועד המקומי" לגבי שטח יישובו. ברם, גם אם מתפצל מתן השירותים, ועמו גם גביית תשלומי-החובה מהתושבים, בהתאם - סך כל התשלומים לגבייה מכל חייב, מוגבל לפי קנה-מידה שבדין ובאישורי משרד-הפנים, ואין מותרת כפילות-גבייה, אף לא חלקית!

במקרה של גבייה כמתואר בשאלה, הרי כל אחת משתי הרשויות המקומיות המעורבות - המועצה האזורית ו"הוועד המקומי" - חייבת במתן קבלות מפורטות, וכן במתן מידע והסבר.
    כדי לשמור על יחסים טובים ביישוב וכן מטעמי קירבה גאוגרפית, מומלץ לבחור בוועד המקומי כ"תחנת-בירור" ראשונה, ורק בהעדר תשובה מספקת - לפנות למועצה האזורית ( אשר בכוחה ומחובתה לתת תשובה מלאה ומפורטת, בכל מקרה ).

כל האמור בתשובתי הקודמת - עומד בעינו, לגבי ה"תמונה" הרחבה יותר.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מרדכי שחם

מנהל הפורום: עו"ד מרדכי שחם

עוסק בעריכת-דין מאז נובמבר 1972. תחומי עיסוקו מקיפים מגוון ענפי-משנה בעולם-המשפט, בעיקר בתחום האזרחי
למידע נוסף

053-9367355 חיוג
הודעה

הפורום נועד לעסוק בנושא התאגידי המיוחד של "האגודה השיתופית" בישראל, על הנובע מהמציאות המלווה את האגודות השיתופיות השונות, את חבריהן ואת מוסדותיהן. כמי שעסק עשרות שנים במכלול רחב ומגוון של היבטים משפטיים ומעשיים של אגודות-שיתופיות, בעיקר של מושבי-עובדים, מבקש מנהל הפורום, לסייע בפתרון בעיות וקשיים, המתעוררים לפרקים ( ולמרבה הצער – באופן תדיר מדי ) בין אגודה שיתופית לחבר או לחברים, ובין חברים לבין עצמם.
את הידע והניסיון המשפטיים מנסה וינסה מנהל-הפורום לשלב בכלי-העזר החשוב של עולם המשפט, אשר מופעל באופן גלוי אך בלתי-מוצהר, גם באולמות בתי-המשפט ברחבי הארץ –  הלא היא התבונה המעשית.  למשל: כפי שחשוב להיחלץ ממצב בלתי-רצוי, חשוב לא פחות להימנע מהיקלע אליו; כפי שחשוב לדעת מה לעשות – חשוב לא פחות לדעת מה לא לעשות...!
את החכמה והתבונה, אשר נלמדים או נשמעים מפיהם של שופטים בבתי-המשפט – כדאי לשמוע לפני תחילתם של מאבק או מחלוקת משפטיים. גם לצורך זה – נשמח לסייע כאן.