שאל שאלה בפורומים| לכל עורכי הדין| צור קשר
  • עמית נשלח ע"יעמית 12:15, 20 בינואר 2014

אהלן, דודה שלי הוציאה דרכון פולני לה ולילדים שלה. האם בשביל שאני אהיה זכאי לדרכון על אימי להוציא גם, או מספיק כבר שאחותה הוציאה לעצמה ולילדים שלה? הרי מדובר באותו דור. תודה.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון זילברברג עמיחי

עו"ד עמיחי זילברברג,מנהל הפורום

12:20, 20 בינואר 2014

עמית שלום,

אזרחות פולנית עוברת מדור לדור, על אימך להוציא אזרחות פולנית על מנת שתוכל להעביר לצאצאיה. לא ניתן לדלג דור.

בברכה,
    עו"ד עמיחי זילברברג

תגובה
    דרג
  • עמית

13:05, 20 בינואר 2014

תודה על התשובה. שאלה נוספת - אני ואימי יכולים להתחיל את התהליך ביחד או רק אחרי שהיא תקבל את האזרחות?

תגובה
    דרג
  • מנהל הפורום:עו"ד ונוטריון זילברברג עמיחי

עו"ד עמיחי זילברברג,מנהל הפורום

15:22, 20 בינואר 2014

כן ניתן להתחיל ביחד, ניתן גם לפצל רק לקחת בחשבון שאם מפצלים זה ייקח יותר זמן...

תגובה
    דרג

מנהל הפורום: עו"ד ונוטריון זילברברג עמיחי

עו"ד עמיחי זילברברג עורך דין מוסמך משנת 1993. בעל תואר ראשון במשפטים (LLB) מאוניברסיטת שפילד אנגליה. למידע נוסף

053-9374674
לקביעת פגישה אישית

פורום זה מיועד לאלפי העולים שעלו מפולין ולצאצאיהם ומטרתו לתת להם ידע כללי בנושא של קבלת אזרחות פולנית, דרכון פולני אירופאי ותהליכי רישום במנהל האוכלוסין הפולני הנדרשים לצורך הגשת הבקשה לדרכון פולני.
תחום זה של אזרחות פולנית הוא סבוך לאור גלגוליו השונים של חוק האזרחות הפולנית מהשנים 1920, 1951, 1962  ו- 2012. כל השינויים הללו בחוק, יש להם חשיבות רבה לגבי זכויות הפונים.
חוק האזרחות הפולנית יצר למעשה 2 סוגים של אזרחיות פולניות. האחת על פיה האזרחות עוברת בירושה לצאצאים והאחרת – לא.
נסיבות חייו האישיות של כל פונה יכולה להשפיע על טיב האזרחות הפולנית לה הוא זכאי, בין אם מהסוג הראשון ובין אם מהסוג השני.
גם התקנות בדבר אופן הגשת בקשות בתהליכים השונים משתנות חדשות לבקרים ויש להתעדכן בהן כל העת.
כל מי שחפצה נפשו  בייעוץ אישי הנוגע לפרטיו האישיים, מוזמן לפנות למומחים בתחום.

אזהרה: אין להסיק בשום אופן מנתונים חלקיים של אדם מסוים שהדבר מתאים גם למקרה אחר שכן שוני קטן שאולי נחזה להיות זניח - יכול לעשות הבדל גדול.