לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
ענבר

תביעה - החזרת הלוואת ניידות

שלום רב, אבי, נכה צה"ל, קנה רכב נכים באמצעות הלוואה מכספי בט"ל לפני כ- 7 או 8 שנים. מרבית הזמן נהגה ברכב אמי (שהיא גרושתו) שסעדה אותו. אבי נפטר לפני 3 שנים ואמי (למרות 2 מכתבים שקיבלה מבט"ל עליהם אני יודעת בדיעבד רק היום) השאירה הרכב אצלה. לאחר כשנה וחצי עיקלה את הרכב בהוצל"פ עבור מזונות שאבי היה חייב לה אך לא ביצעה העברת בעלות. כאן המקום לומר 2 דברים חשובים: 1. אבי לא הוריש אחריו דבר מלבד חובות. לא הוצא צו קיום צוואה. אנחנו 3 ילדים. 2. אינני בקשר עם אחיי ו/או אבי/אמי מזה שנים (9 לערך). בט"ל פנה אלי לפני כשנה וחצי במכתבים. היינו בקשר טלפוני, הסברתי שלא ירשתי דבר וכו'. אמרו שלא יעבירו התיק לטיפול משפטי ויודיעו לנו מה קורה. למרות זאת קיבלנו (אחיי ואני) תביעה מבימ"ש. אני הגבתי מיד. אחיי לא הגיבו עד היום (מוזרים - אני יודעת, בעיקר התנהלות). צרפתי לכתב התגובה תצהיר שלא ירשתי דבר וכן צרפתי פס"ד מתיק אחר בו תבעו אותי ויצאתי זכאית. לאחר 2 בקשות לארכה מצד בט"ל הם נתנו תגובתם (עדיין לא קיבלתי לידיי) והדיון יתקיים בחודש הבא. קיויתי שזה יגמר בהחלטת רשם. שאלתי - האם יכולים לבקש ממני החזר הלוואה על דבר שלא חתמתי ערבות / לא הייתי מעורבת ולא ירשתי דבר מעזבון אבי (למעשה לא היה עזבון כלל) ? כמו כן - האם לקחת עו"ד או שיספיק לייצג את עצמי. הייתי די אופטימית וכעת אני ממש חוששת. סליחה על האורך ותודה מראש.

item.Author מנהל הפורום רונן אבניאל - משרד עורכי דין

ענבר שלום, אם חלפו מעל 7 שנים מיום שאביך קיבל את ההלוואה העומדת ועד ליום פטירתו, אין צורך להחזיר את ההלוואה (ראי סעיף 12 (א) (4) להסכם הניידות). לעניין חבותך כיורשת, בהסכם הניידות נכתב בהערות השוליים "חובת החזר ההלוואה העומדת תחול במועד הקובע המוקדם מבין המועדים הקובעים אולם, במקרה שהמוגבל בניידות נפטר, תחול חובת החזר ההלוואה העומדת על יורשיו ביום קבלת צו הירושה או צו קיום צוואה, אך לא יאוחר משנים עשר חדשים מיום פטירת המוגבל בניידות (לכל אלה ייקרא להלן - יום קבלת הצו).".

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום ביטוח לאומי