לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
משה

דמי אבטלה בן 18.9 פטור מצה"ל מסיבות רפואיות

שלום רב, שמי משה אני חולה לב בן 18.9 ,הגשתי תביעה לדמי אבטלה בביטוח לאומי סניף חדרה, צורף 12 תלושי שכר\מכתב על סיום פיטורין/טפסים הנדרשים/טפסי תביעה לדמי אבטלה/ופטור משירות ביטחון מסיבות רפואיות, אני עבדתי בחברה שנה ו 8 חודש פוטרתי, אני לא מתגייס לצה"ל בגלל בעיות בריאות על פי החוק הבנתי שאני רשאי להגיש תביעה לדמי אבטלה ובפועל שלחו לי מכתב שהתביעה נדחתה כי בפועל לא שילמתי ביטוח לאומי מתחת לגיל 18 למרות שמצויין בחוק ציטוט:אלה זכאים לדמי אבטלה גם אם לא מלאו להם 20 שנים: ● ● חייל ששוחרר משירות חובה, חוץ ממי ששוחרר בשל "אי התאמה". ● ● בת שסיימה תקופת התנדבות בשירות לאומי של 24 חודשים, או מי שהפסיקה את השירות לרגל נישואין, בתנאי שהשלימה 6 חודשי שירות לפחות, ונישאה תוך 30 ימים מיום הפסקת השירות. ● ● בן 20-18 שצה"ל פטר אותו משירות חובה או דחה את שירותו מן הטעמים האלה: בריאות, משפחה, חינוך, התיישבות ביטחונית או צורכי המשק הלאומי. ● ● בן 20-18 שהוא המפרנס היחיד של משפחתו )הורים, אחים, בן זוג(, או שיש לו ילד, ועיקר פרנסת הילד עליו. ● ● בן 18-15 זכאי, בתנאים מסוימים, ל"הענקת אבטלה" )ראה פרק 10 (. אשמח לקבל תשובה מה ניתן לעשות

item.Author מנהל הפורום רונן אבניאל - משרד עורכי דין

משה שלום, שימת לבך לסעיף הראשון. "חוץ ממי ששוחרר בשל אי התאמה".... מאחר ושוחררת בשל אי התאמה, אינך נכלל ברשימת החריגים הזכאים לאבטלה מתחת לגיל 18.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום ביטוח לאומי